Wpis z mikrobloga

Prognozuję, że w przyszłości popularność miesiąca #lgbt (pride month) i tęczowego kapitalizmu będzie maleć. Na dłuższą metę nie uda się utrzymać iluzji autentyczności poparcia dla mniejszości seksualnych przez duże korporacje i organizacje. Coraz bardziej będzie to jasne, że to była ściema od samego początku, ukierunkowana na zbijanie kapitału i popularności, a nie działanie motywowane szczerą potrzebą równości ludzi obydwu orientacji. Pamiętam, że kilka lat temu byłem na stażu za granicą w pewnej dużej organizacji i niektórzy stażyści stworzyli swoją podgrupę LGBT, ups, przepraszam, teraz mówi się "queer", żeby było bardziej inkluzywnie. Gdy tam dołączyłem, to zobaczyłem, że spora część jej uczestników to nawet nie są homoseksualiści, lecz zwykłe 20-letnie heteroseksualne dziewczyny, które pewnie chciały czuć się postępowe i modne.

To udawane wsparcie, dzieło głównie bogatych kapitalistów (tzw. performative support) i ludzi podanych na łatwe manipulacje, staje się, moim zdaniem, coraz mniej przekonujące. Coraz mniej osób w to wierzy, i wielu już jest tym zmęczonych.

PS. Od razu mówię, że NIE jestem jednym z tych "prawicowych gejów" (to jest kolejna moda i temat na osobny post), co to się "nie obnoszą swoją orientacją", więc proszę nie robić ze mnie jakiejś maskotki dla konserwatystów.

#neuropa #4konserwy #oswiadczenie #polityka #teczowepaski
  • 9
  • Odpowiedz
@AlexBrown: Generalnie się zgadzam, chociaż sam lubię zapomnieć, że jest to głównie wytwór ludzkiej chciwości i daje się ponieść - życie jest za krótkie, żeby sobie odmawiać radości.
  • Odpowiedz
@AlexBrown: Mój drogi. Korporacje kierują przekaz tam, gdzie są pieniądze. Tak się składa, że pieniądze mają tęczowe lewaki. Gdyby pięniądze miały bogoojczyźniane rednecki, to przekaz kierowany byłby do nich.

No i nie ma w tym nic dziwnego: tępak z IQ < 60 nie jest w stanie zbyt dużo zarobić. Nic zatem dziwnego, że korpo ma prawactwo w dupie.
  • Odpowiedz
@AlexBrown: Korporacje. Gdyby prawacy mieli pieniądze, to przekaz kierowany byłby do rednecków wyklętych.
Ale tu nawet nie chodzi o to, czy (że) lewaki są bogate (bo niekoniecznie są),ale o to, że sebastiany wyklęte są biedne.
  • Odpowiedz
@AlexBrown: Korporacje zaczely promowac lgbt bo przerazily sie ruchem Occupy Wall Street. To wlasnie od tego momentu zaczely sie duze akcje prolgbt. Tu nigdy nie chodzilo o pomoc mniejszoscia, a o ratowanie korporacyjnej machiny, poprzez rozne dzialania majace na celu zmiane myslenia u ludzi ktorzy moga jej zagrazac.
  • Odpowiedz
@AlexBrown:

ja tam nie czuję z tego powodu żadnej radości


A to już zależy od ciebie, ja czuję, bo to okres gdy mamy ze znajomymi swoje obrządki dotyczące Prajda, no i okres Parad
  • Odpowiedz