Wpis z mikrobloga

Tak, zrobiłem to.
Kupiłem sobie używany aparat lustrzany: Nikon D3300.
Nie wiem czy do był dobry pomysł czy zły... Zrobiłem nim 3 - 4 zdjęcia, i na razie wydaje się być ok, jak na takiego początkującego gościa, który zaczął interesować się fotografią...
W sobotę wezmę ten aparat do lasu i porobię tam znowu parę zdjęć i zrobię tym aparatem zdjęcie kolejnego nabytku...

#przegryw #depresja #samotnosc #zyciejestdodupy
Akinori456 - Tak, zrobiłem to.
Kupiłem sobie używany aparat lustrzany: Nikon D3300.
N...

źródło: 20240606_091322

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Akinori456: kiedyś kupiłem sobie takiego o:
też za tysiąc, fajny jest, ładny jest, zdjęcia robi, no rewelacja!
...tylko praktycznie wszystko to co potrafi ten aparat mogę ogarnąć telefonem ¯\(ツ)/¯
Teraz go już nie sprzedam bo raczej się nie opłaca - z resztą fajnie jest mieć fajne rzeczy ()
Dwudziestydrugi - @Akinori456: kiedyś kupiłem sobie takiego o:
też za tysiąc, fajny j...

źródło: 1_0

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Dwudziestydrugi No właśnie coś w tym jest... Niby jeszcze w latach 2005 - 2015, takie aparaty miały sens, ale teraz każdy może uważać się za fotografa, bo teraz mamy studio fotograficzne we własnych kieszeniach...
  • Odpowiedz
@Akinori456: ja kiedyś też kupiłem stary aparat .d5200 ale sprzedałem po miesiącu bo lepiej robię zdjęcia telefonem.
Nie wiem jaki teraz trzeba kupić aparat żeby mieć takie bajery jak telefon - mam samsunga s24 ultra i jest tylko form robienia i edycji zdjęć że głową mala
  • Odpowiedz
Kiedyś robiłem test i zamiast aparatu przez miesiąc nosiłem jakiegoś starszego iPhone do robienia zdjęć. I wnioski nie są jednoznaczne, telefon robi zdjecia szybciej, ma szerszy kąt, stabilizacje i inne automatyczne gówna. Ale jednak lustrzanką zdjęcia robi się przyjemniej, moge podczepić dowolny obiektyw, lampe błyskową i mam wrażenie że mam więcej kontroli nad tym co robie, telefon nawet w trybie manual duzo rzeczy robi za nas. Do tego stopnia lubie lustrzanki ze
  • Odpowiedz
@condor2000: przewaga telefonu nad aparatem jest taka że zawsze się go ma ze sobą. W zasadzie do robienia zwykłych zdjęć to telefon w zupełności wystarcza. My normalnie drukujemy zdjęcia z iPhone na 30x20 formacie i wyglądają git.

Apart ma sens jak się robi long expo, astro, landscape, zwierzęta czy coś takiego bardziej specjalistycznego.

Sam mam Canona 750d i ze dwie L do niego. Leży nieużywany od 3-4 lat
  • Odpowiedz