Wpis z mikrobloga

Hej miruny, zastanawiam się w ilu pokojach montować klimatyzację. Na pewno chciałbym w salonie, ale zastanawiam się też nad pokojem nr. 1, którym jest sypialnia i myślę też trochę o pokoju nr2, w którym będę pracował. Z tym że 3 jednostki to już spory koszt i też trochę miejsca mogą zajmować, w każdym pokoju gdzieś musi to wisieć. Zresztą nie wiem czy instalacja będzie wystarczająca na 3 pokoje - 1/4’’(6,35) i 3/8’’ (9,52).

Jednostka zewnętrzna będzie stała na balkonie.
#klimatyzacja #nieruchomosci
sezonowiec1 - Hej miruny, zastanawiam się w ilu pokojach montować klimatyzację. Na pe...

źródło: Screenshot_20240606_093704_com.android.gallery3d_edit_2403303113554628

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: Jakbyś poszedł w multisplita do 3 pokoi to wcale tak drogo by nie wyszło. Dobierasz najmniejsze moce od danego producenta i masz pewność, że we wszystkich pokojach masz możliwość regulacji temperatury.
Jak chcesz iść budżetowo to montujesz jedno urządzenie w salonie, które będzie chodzić w nocy przy otwartych drzwiach do sypialni. Pewnie też się sprawdzi takie rozwiązanie tylko nie będzie to już utrzymywanie takiego zimna jak przy niezależnej jednostce
  • Odpowiedz
  • 1
@Napleton: Robię podkucia i montaż instalacji od podwykonawcy dewelopera i za 3 jednostki to wychodzi przynajmniej 6k + VAT (bo nie wiem czy jeszcze zasilanie i skropliny nie będzie dodatkowo z ~1000zl)
Wiec do tego doszedlby też zakup multisplita i zbliżamy się w okolice 15-20k 🥲( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: to jak nie jesteś w stanie udźwignąć takiego wydatku to lecisz z jednym splitem do salonu i też będziesz zadowolony. Wybierz sobie odpowiednie miejsce dla jednostki wewnętrznej żeby nie okazało się, że w danym miejscu chcesz postawić szafę albo van Gogha.
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: 15-20k to faktycznie cena za multisplita w trzech pokojach (sam dałem więcej), ale imo warto. Chłodzenie sypialni jednostką w salonie to mit i głupota - miałem tak w wynajmowanym mieszkaniu, w efekcie latem mrozisz salon, a w sypialni temperatura spada może o dwa stopnie. Prąd ciągnie jak szalone takie rozwiązanie, komfort słaby.
Nie wyobrażam sobie kupowania nowego mieszkania w 2024 i nie zrobienie klimy. Latem w Polsce jest po
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: to poprowadź instalacje do trzech pokoi ale zamontuj na razie multisplit zewnętrzny i tylko jedna wewnętrzną w salonie jak nie masz funduszy. Dwie następne pewnie za 4-5 tys zamontujesz później.
  • Odpowiedz
@sezonowiec1 Na metrażu ok 60 m2, 3 pokoje + osobna kuchnia mam 1 szt 3,5 kW w sypialni. Generalnie w roku jest może 10-20 dni w których jej używam. Czy wydałbym 20 tysiecy na multi splita skoro przez jakieś 340 dni wisi to wyłączone - odpowiedź brzmi: nie. Rób jak chcesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: 6k + VAT, czyli w sumie bliżej 8k to cena za 3 jednostki wewnętrzne podana przez podwykonawcy na zrobienie samej instalacji. Do tego dochodzi zasilanie i odprowadzenie skroplin płatne osobno. Muszę to zrobić przez dewelopera, bo jak oddadzą budynek i założy się wspólnota to nie trudno sobie wyobrazić że będą problemy żeby uzyskać zgode, tym bardziej przy 130 mieszkaniach na 2 budynki.
No myślę że te 3 sztuki zrobię,
  • Odpowiedz
@sezonowiec1:
Ja rozumiem o co Ci chodzi z tą wspólnota.. ale wydaje mi się że jak powiesz deweloperowi że chcesz aby rury i odpływy zrobiła firmą wskazana przez Ciebie to raczej nie powinien odmówić.

To akurat jest normalna praktyka ze sie robi same rury na tym etapie.
  • Odpowiedz