Wpis z mikrobloga

Hej miruny, zastanawiam się w ilu pokojach montować klimatyzację. Na pewno chciałbym w salonie, ale zastanawiam się też nad pokojem nr. 1, którym jest sypialnia i myślę też trochę o pokoju nr2, w którym będę pracował. Z tym że 3 jednostki to już spory koszt i też trochę miejsca mogą zajmować, w każdym pokoju gdzieś musi to wisieć. Zresztą nie wiem czy instalacja będzie wystarczająca na 3 pokoje - 1/4’’(6,35) i 3/8’’ (9,52).

Jednostka zewnętrzna będzie stała na balkonie.
#klimatyzacja #nieruchomosci
sezonowiec1 - Hej miruny, zastanawiam się w ilu pokojach montować klimatyzację. Na pe...

źródło: Screenshot_20240606_093704_com.android.gallery3d_edit_2403303113554628

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: Jakbyś poszedł w multisplita do 3 pokoi to wcale tak drogo by nie wyszło. Dobierasz najmniejsze moce od danego producenta i masz pewność, że we wszystkich pokojach masz możliwość regulacji temperatury.
Jak chcesz iść budżetowo to montujesz jedno urządzenie w salonie, które będzie chodzić w nocy przy otwartych drzwiach do sypialni. Pewnie też się sprawdzi takie rozwiązanie tylko nie będzie to już utrzymywanie takiego zimna jak przy niezależnej jednostce w
  • Odpowiedz
  • 1
@Napleton: Robię podkucia i montaż instalacji od podwykonawcy dewelopera i za 3 jednostki to wychodzi przynajmniej 6k + VAT (bo nie wiem czy jeszcze zasilanie i skropliny nie będzie dodatkowo z ~1000zl)
Wiec do tego doszedlby też zakup multisplita i zbliżamy się w okolice 15-20k 🥲( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: to jak nie jesteś w stanie udźwignąć takiego wydatku to lecisz z jednym splitem do salonu i też będziesz zadowolony. Wybierz sobie odpowiednie miejsce dla jednostki wewnętrznej żeby nie okazało się, że w danym miejscu chcesz postawić szafę albo van Gogha.
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: 15-20k to faktycznie cena za multisplita w trzech pokojach (sam dałem więcej), ale imo warto. Chłodzenie sypialni jednostką w salonie to mit i głupota - miałem tak w wynajmowanym mieszkaniu, w efekcie latem mrozisz salon, a w sypialni temperatura spada może o dwa stopnie. Prąd ciągnie jak szalone takie rozwiązanie, komfort słaby.
Nie wyobrażam sobie kupowania nowego mieszkania w 2024 i nie zrobienie klimy. Latem w Polsce jest po prostu
  • Odpowiedz
@sezonowiec1: to poprowadź instalacje do trzech pokoi ale zamontuj na razie multisplit zewnętrzny i tylko jedna wewnętrzną w salonie jak nie masz funduszy. Dwie następne pewnie za 4-5 tys zamontujesz później.
  • Odpowiedz
@sezonowiec1 Na metrażu ok 60 m2, 3 pokoje + osobna kuchnia mam 1 szt 3,5 kW w sypialni. Generalnie w roku jest może 10-20 dni w których jej używam. Czy wydałbym 20 tysiecy na multi splita skoro przez jakieś 340 dni wisi to wyłączone - odpowiedź brzmi: nie. Rób jak chcesz.
  • Odpowiedz
Jak zrobisz sam salon to zapomnij o komforcie w sypialni. (Nr1)

Minimum 2 szt.
1) nad drzwiami pok1
2) przedpokój blisko salonu.
Optimum 3 sztuki pod multi.

6k netto to raczej wyższa kwota jak za 3sztuki.
Do tego będziesz miał problem ze znalezieniem ekipy co założy klimy... bo mało kto chce tykać rur po innych... A takich co dadzą gwarancję na całość na rurach dewelopera to już ze świecą szukaj.
Do tego
cassuss - Jak zrobisz sam salon to zapomnij o komforcie w sypialni. (Nr1)

Minimum 2 ...

źródło: 20240606_184214

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@cassuss: 6k + VAT, czyli w sumie bliżej 8k to cena za 3 jednostki wewnętrzne podana przez podwykonawcy na zrobienie samej instalacji. Do tego dochodzi zasilanie i odprowadzenie skroplin płatne osobno. Muszę to zrobić przez dewelopera, bo jak oddadzą budynek i założy się wspólnota to nie trudno sobie wyobrazić że będą problemy żeby uzyskać zgode, tym bardziej przy 130 mieszkaniach na 2 budynki.
No myślę że te 3 sztuki zrobię, ale
  • Odpowiedz
@sezonowiec1:
Ja rozumiem o co Ci chodzi z tą wspólnota.. ale wydaje mi się że jak powiesz deweloperowi że chcesz aby rury i odpływy zrobiła firmą wskazana przez Ciebie to raczej nie powinien odmówić.

To akurat jest normalna praktyka ze sie robi same rury na tym etapie.
  • Odpowiedz