Wpis z mikrobloga

tldr. Elden Ring ma jakieś story i można w to zagrać dla fabuły, czy to gra będąca tylko ciągiem potyczek?

Słyszałem, że nad rozwojem świata czy story do Elden Ringa pracował George Martin. O ile Dark Soulsa (przynajmniej pierwszego) nie lubię, bo to takie popłuczyny po Berserku (mam wrazenie, że lore to sobie sami gracze wymyślają. Co prawda nie przeszedłem całego, bo ile można grać w grę "idź do przodu i walcz", ale słyszałem, że większość info o świecie wyciągnąć mozna z itemów i zwykłego kojarzenia faktów. Cóż, zawiodłem się na tym polu mocno).

Dlatego pytanie, Elden Ring ma fabułę? W recenzjach widzę, że tak, ale pytam tutaj, bo na gameplayach nie dopatrzyłem się cut scenek, jakichś interesujących dialogów czy czegokolwiek co by to odróżniło grę od Dark Soulsów poza otwartym światem.

Poziom trudności zaakceptuję jakikolwiek, bo w Dark Soulsach walka poza totalnie #!$%@?ą pracą kamery sprawiała radość, do bossów wracało sie dopóki się ich nie rozpracowało albo nie zauważyło jakiejś sprytnej sztuczki (zwłaszcza na początku zgniłem z walki ze smokiem i #!$%@? pod most po zaatakowaniu raz czy dwa czy zeskakiwaniu na taurusa xD), a poczucie zagrożenia działało na plus (zazwyczaj, czasami bywały irytujące momenty czy mechaniki jak niektóre pułapki).

#gry #eldenring
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@onepnch: Jeżeli te puzzle składają się z rzeczy które można w trakcie gry zobaczyć, z dialogów gdzie trzeba coś samemu wyłapać, z wyglądu świata, gdzie przeciwnik w danej lokacji ma sens, to mogę to kupić. Byle nie było to bzdurne (bo nieimmersyjne i nielogiczne) prezentowanie fabuły przez czytanie opisów każdego znalezionego przedmiotu. To jest fajne jako uzupełnienie story, nie jako główna metoda jej serwowania.

Pod względem opowieści i budowy świata jako
  • Odpowiedz
Elden Ring ma fabułę?


@Wink: ma fabułę, ale jak nie ogarnąłeś fabuły w Dark Souls to w ER tym bardziej nie ogarniesz o co chodzi, a sposób w jaki jest opowiadana jest taki sam jak poprzednich grach From Softu, czyli głownie opisy itemów i dialogi NPC-ów
  • Odpowiedz
@Wink: Dialogi są, ale dość tajemnicze, styl opowieści z Wiedźmina 3 to nie jest, z pewnością. Ja osobiście grałem i w ogóle nie rozumiałem, o czym postacie ze świata do mnie rozmawiają. Z tego, co oglądałem serię na YT o lore Dark Souls od Damiana Ptaka, to właśnie większość smaczków i swoich interpetacji (bo to wciaż tylko jego interpretacja tej fabuły, a nie pewnik że o to właśnie chodziło) czerpał z
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
ma fabułę, ale jak nie ogarnąłeś fabuły w Dark Souls


@tarkaz: Fabuła w Dark Souls nie jest powiedziana wprost, w tej grze musisz się domyślać. No i w zasadzie to opowiadanie o lore świata bardziej niż jakieś konkretne story. Przez pierwsze 10 godzin rozmawiasz z kilkoma #!$%@? napisanymi NPCami które sobie stoją w jednym miejscu, przebijasz się przez przeciwników, pokonujesz kilku bossów, a ze znalezionych itemsów masz mało konkretów. Ja wiem,
  • Odpowiedz
@Wink: jak gameplay w soulsach Ci się nie podoba to raczej odpuść eldena bo to soulsy z otwartym światem i tłuczenie tu jest co chwile, to nie rpg z krwi i kości gdzie masz opcje dialogowe. Lore gry przy 1 przejściu raczej nie zrozumiesz, trzeba czytać wszystko co się podniesie by coś zacząć ogarniać + filmiki poświęcone lore gry trwające po kilkadziesiąt godzin xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@dracul: Gameplay, jako walka to jest git akurat, ale samego przedstawienia lore i opowieści nie znoszę w Soulsach (niby nie na tym gra stoi, ale szkoda, bo design postaci i przeciwników cholernie mi się podoba) xD Liczyłem, że Elden trochę tę warstwę narracyjną ma bardziej rozubowaną, no ale cóż, raczej gra nie dla mnie w takim razie. A szkoda.
  • Odpowiedz
ale samego przedstawienia lore i opowieści nie znoszę w Soulsach


@Wink: mysle ze fabula jest i tak najbardziej przystepna z soulsow bo duza czesc jest nawet powiedziana wprost przez npcow. Ale nadal obejzenie opracowania na YT duzo daje
  • Odpowiedz
Elden Ring = tak samo #!$%@? i nieimmersyjne przedstawienie story jak w Soulsach?


@Wink: tzn. to jest Twoja subiektywna ocena, że to jest #!$%@? i nieimmersyjne, raczej większość ludzi jest innego zdania, ale ogólnie mówiąc jest dokładnie tak samo jak w Dark Souls czy Bloodborne, z tymże rozmach jest znacznie większy i historia dużo bardziej skomplikowana i jeszcze na tę chwilę pełna pytań bez odpowiedzi, bo jeszcze DLC wyjdzie niedługo
  • Odpowiedz
@Wink: spróbuj Lies of P jeśli chodzi o soulslajki, tu zupełnie inaczej narracja jest poprowadzona, są cutscenki i dużo dialogów
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@tarkaz: Właściwie to w Elden Ringu da się ogarnąć cokolwiek bez oglądania filmików na yt? Bo ten świat tak #!$%@? kusi, że no odpaliłbym i pograł, a nie chcę sie odbić jak od Dark Soulsów xD

@dracul W sumie spróbuję kiedyś, póki co szukam czegoś w trochę innym settingu. Ale Lies of P jest na celowniku. Najpierw jednak Stellrising, kupiłem za grosze i też czeka na swoją kolej xD

@3mortis To
  • Odpowiedz
@Wink: Imo te gry stoją gameplayem i wizja artystyczną, jak to Cię nie wciągnęło to nie szukałbym ratunku w fabule. Lore to tło, które potrafi skłonić do zastanowienia się nad światem przedstawionym. Mimo to nadal jest to GOTY 2022, więc na twoim miejscu bym wypróbował, zwłaszcza, że zaraz dodatek więc bedziesz miał całego YT zalanego Eldenem i obstawiam, że i tak sie skusisz jak Cie korci :D
  • Odpowiedz
@Wink: zawsze możesz pobrać pirata, spodoba się to kupisz i tyle. Po prostu za 1 podejściem postacie będą do Ciebie o czymś mówić a Ty nie będziesz wiedzieć o co chodzi
dracul - @Wink: zawsze możesz pobrać pirata, spodoba się to kupisz i tyle. Po prostu ...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wink: nie wiem czemu tak bardzo ci zależy na tym by rozumieć fabułę tych gier od from. Bo nie na tym one polegają. Miyazaki mówił coś tego typu że jego zamysłem było oddanie tego uczucia grania w grę nie znając języka w którym ta gra jest, bo on tak miał kiedyś z zachodnimi grami. Zresztą mam wrażenie że celowo angielskie wersje soulsow mają te dziwne błędy, dziwnie przetłumaczenia, dziwaczne dialogi z
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@DobryMaron:

obstawiam, że i tak sie skusisz jak Cie korci :D


Też tak obstawiam xD

zawsze możesz pobrać pirata, spodoba się to kupisz i tyle


@dracul: Ale publicznie o tym nie mówimy, żeby nikt się nie zesrał xD

nie wiem czemu tak bardzo ci zależy na tym by rozumieć fabułę tych gier od from


@SmugglerFan:

nie wiem czemu tak bardzo ci zależy na tym by rozumieć fabułę tych gier
  • Odpowiedz
@Wink:

Najbardziej ciekawi mnie ile George'a Martina jest w tej grze tak naprawdę.


Ziobro. Nie wiem czy GRRM ma jakiś swój specyficzny styl, po którym byś go poznał ale na pewno nie jest on w stanie ujawnić się w grze z tak subtelną narracją. Jego PLiO są głównie znane z wyrazistych postaci, błyskotliwych dialogów i częstych zwrotów akcji, w ramach których nie oszczędzał swoich bohaterów. W ER ani nie zżyjesz się
  • Odpowiedz