Wpis z mikrobloga

Mireczki bo rozglądam się za zakupem działki pod budowę domu z chłopem. Co byście teraz sprawdzili bo poszło wam nie tak? Mam taką jedną co mogłam sprawdziłam na geoportalu i w netach. Zostało mi jeszcze księgi wieczyste przelecieć. No ale boje się że coś pomijam. #nieruchomosci #pytaniedoeksperta
  • 9
  • Odpowiedz
@StrangeGem: dowiedzieć się o media jeśli chodzi o prąd, wodę itd. w urzędach/instytucjach co podłączają, jak wychodzi podłączenie, ile to kosztuje. Czy ulica przylegająca do działki jest gminna, czy prywatna. Jeśli prywatna to pewnie nigdy nie będzie zrobiona/naprawiana
  • Odpowiedz
  • 0
@zyjdajzyc1: to sprawdzam. Droga jest gminna z tego co wiem ale nie potwierdziłam. Media widzę już częściowo w drodze lub drodze obok. Drogi prywatnej chce uniknąć bo widzę jaka to zmora u rodziców.
@NoName4891: jest MPZP to sprawdziłam. Mogę tam budować normalny dom taki jak mam w planach. Działki obok to samo. Sąsiedzi już się budują lub są na kilku obok.
@ChlopoRobotnik2137: dziemx poszukam
  • Odpowiedz
@StrangeGem: jeśli media są w drodze a droga ma gwarancje nadal to możecie nie dostać pozwolenia na podłączenie się, bo wtedy droga straci gwarancję. Znam takie przypadki i ludzie muszą studnię robić. To też lepiej się dowiedzieć
  • Odpowiedz
  • 0
@zyjdajzyc1: droga do działki to wciąż szuter, na oko sąsiady podłączały się do prądu w 2022, nikt jeszcze nie robił przyłącza wody, jeden sąsiad ma studnie co troszkę odstrasza i tego chce się dowiedzieć Reszta wody nie widziałam. Działki dopiero wyczyszczone i uzbrojone w prąd.
Kanalizacja miejska raczej w dalszych planach w głównej drodze nie ma ale ulicę dalej 100 m już jest.
  • Odpowiedz