Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam pytanie. Posiadam starą stronę internetową, która sobie stoi i nie jest prowadzona. Jest pod nią podpięty google analytics i pokazuje statystyki jak na załączniku. Zastanawiam się, jak mogę sprawdzić, czy ten ruch to rzeczywiście ludzie którzy znajdują stronę, czy jakieś boty czy inne crawlery, bo mam tam podpięte z tego co pamiętam ahrefs.
Drugie pytanie jest takie:
Mam stronę w podobnej tematyce, na którą chcę przekierować z tej nieaktywnej strony ten ewentualny ruch. Jeżeli ta strona pojawia się w google na jakieś konkretne frazy i przedłużę jej domenę, ale nie przedłużę hostingu i zrobię przekierowanie tej domeny na moją nową stronę, to jest to dobry pomysł? Dzięki za podpowiedzi
#webdev #seo
Frwrd05 - Cześć. Mam pytanie. Posiadam starą stronę internetową, która sobie stoi i n...

źródło: stat

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Frwrd05: jeśli większość tego ruchu to direct, to obstawiam, że albo źle wdrożone GA4, albo głównie boty. Patrząc na średni czas rzędu 5s, zakładam niestety to drugie.
Zobacz jeszcze w GSC coś o pozycjach i ruchu organicznym
  • Odpowiedz
Na piersze masz odpowiedź, raczej boty. Podepnij sobie Google Search Console, coś więcej tam może wyciągniesz.

Tak, wystarczy sama domena. Pliki zawsze możesz sobie zarchiwizować na swoim dysku.
  • Odpowiedz