Wpis z mikrobloga

Mirasy. Jak osuszyć piwnicę? Mam problem z mokra posadzką w piwnicy. Ogólnie chata stara i wiele lat zaniedbana. Do tego blisko rzeka i ta wiadomo co z gruntem i wodami gruntowymi. Zbiornik na deszczówkę w ogródku nie wiadomo w jakim stanie. Brak właściwej izolacji pionowej czy poziomej, nie do końca się na tym znam. Co robić? Zastrzyki jakieś w ściany? Izolacje? Jak polepszyć sytuację fundamentów? Co do tych zastrzyków to czytam na forach, że po 4 latach gówno pomogło. Co robić? No i kasy też nie mam dużo. #pytaniedoeksperta #remontujzwykopem #budownictwo
  • 6
  • Odpowiedz
@mojwykopjestlepszy Słabo zabezpieczone przez wilgocią fundamenty i pewnie brak odp. odwodnienia. Odsłonić ściany do poziomu piwnicy niech obeschnie i zabezpieczyć jakąś płynną gumą 1 warstwa a potem papą albo jakąś grubą folią. Potraktować ściany preparatem p/grzybicznym. I zadbać by woda miała inne miejsce do gromadzeniem, wykop z dala od budynku jakiś kanał, rów w który będzie gromadzić wodę opadową.
  • Odpowiedz
@cyberyna @dasfax dzięki za porady. Brzmi to optymistycznie. Trochę miałem załamkę bo przeczytałem, że czasami trzeba zrobić na nowo fundamenty. Przytrzymać budynek i to bardzo droga impreza. Może tak być w ekstremalnych warunkach, jak fundamenty są w złym stanie i się kruszą?
  • Odpowiedz
@mojwykopjestlepszy: Znajomy mechanik ma warsztat w zaniżeniu terenu, a w warsztacie kanał i zalewało mu go. Wkopał trochę dalej beczkę 200L, pompa i wypompowuje jak zbiera się woda. Nawet jeśli nie potraktować tego jako metoda na problem to chociaż może jako pomoc w osuszeniu.
  • Odpowiedz