Wpis z mikrobloga

Halo gdzie trąbki? Szkoda że nikt tu nie był w stanie powiedzieć że jak nie wszedłeś jakiś czas temu nie ma sensu się w to teraz pakować niech odparuje najpierw i dopiero o tym pomyśleć a nie lecieć na fali naganiania

Napisałem to do jednego Mirka jak xtb było na samej górze
Swoją drogą jeśli myślicie że w USA jest wszystko ok to śmiało ładować all in, ale jak się w końcu ta bańka NVDA pęknie (bo pęknie) to zabierze wszystko razem ze sobą i to w bardzo szybkim tempie (tak wiem że już dawno pisali że jest to nadmuchany balon) Uważam że jesteśmy już bliżej jak dalej
#gielda #xtb #meczennicyxtb #nvidia
Questorius - Halo gdzie trąbki? Szkoda że nikt tu nie był w stanie powiedzieć że jak ...

źródło: xtb to the moon

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Questorius: Płacz jak na forum bankiera. Ja mam 1000 akcji, kupowane od 14 zł, dokupowane na każdej korekcie, średnia 28 z groszami. Zamierzam dokupować. Po takim rajdzie korekta była pewna, pytanie było tylko kiedy. Według mnie kolejna okazja na dokupienie. Zmienność jest dobra, wyniki za kolejny kwartał znów powinny być dobre.
  • Odpowiedz
@Questorius: Ja się kieruję zasadą, by nie podążać za tłumem. Gdy inni są chciwi i pompują bańkę, mówiąc że to nigdy nie spadnie, krzycząc jak debile "to the moon", podając jakieś nierealistyczne oczekiwania co do cen akcji, to jest to moment, w którym się wycofuję, realizując zyski. Osobiście wolę spółki, które rosną stale, lecz stabilnie. Większość wykopków to w ogóle chyba nie powinno dotykać giełdy poza ETFami. Liczą na szybki
  • Odpowiedz
  • 0
@tonamini: I bardzo dobrze. Ta dywidenda była naprawdę spora.Ale co po niej jak kurs zanurkuje? (co właśnie ma miejsce) Można coś niebawem dobrać na odreagowanie, ale jak dla mnie tylko na chwilę i od razu pozbywać się tego
  • Odpowiedz
  • 0
@wiverna:
I właśnie o tym mówiłem kto kupił wcześniej nie ma co się przejmować gorzej z tymi co zostali nagonieni na samej gorze, codziennie memy z trąbką i podniecanie się że kolejne ath.
Problem jest tylko w tym że jak us100 dostanie ładnie to również to odczujemy na naszym lokalnym rynku, to jest tylko kwestia czasu
To samo będzie z btc
  • Odpowiedz
  • 1
@Cebulion420:
Ja natomiast mogę się pochwalić że w 2022 upolowałem grubo btc,również była mowa że to będzie tylko rosło (trzymałem shorta o wartości 30% wartości btc) to samo pisałem o Tesli

Jeśli chodzi o NVDA to tylko ignoranci widzą jakieś nierealne wyceny (w sumie to juz taka jest) tu istnieje za duże ryzyko, popatrz na całą resztę poza stockami tech - ratuje je tylko bełkot o AI, tzw mag5 -
  • Odpowiedz
@Questorius: mnie trochę boli, że przegapiłem moment na inwestycje. Bo teraz dla mnie większość spółek jest za droga. Nie że mnie nie stać, tylko że uważam, że kosztuje za dużo, bo mieli nagły skok wartości akcji, a jak wiemy - po długim okresie wzrostów, niemal zawsze jest korekta. W końcu ludzie chcą realizować zyski. Myślę, czy by nie skupować co miesiąc po trochę akcji microsoftu (zainteresowała mnie ich niedawna inwestycja
  • Odpowiedz
  • 0
@Cebulion420:

Oczywiście nie mówię Ci co masz robić ale z Microsoftem to bym się wstrzymał niech również zanurkuje
Wszystko pięknie AI itd. ale komu Oni te roboty niebawem sprzedadzą jak każdy już patrzy na koszty, Teraz jedna spółka związana z AI już spadła 20%, uważam że co mieli z tych balonów wyciągnąć to już wyciągnęli. Pamiętaj również że jak na Nvda oraz Microsofcie czy nawet Apple zaczną się poważne spadki
  • Odpowiedz
@Questorius: Microsoft inwestuje w startup, który już nawiązał współpracę z BMW. Roboty pójdą do fabryk. Ogólnie to jeśli miałbym widzieć jakiś potencjał w "AI", to właśnie taki, który dostarcza realny produkt, który wykonuje pracę zamiast człowieka. To mogłoby przynieść realne zyski, bo byłby popyt z firm, którym ciężko znaleźć siłę roboczą do zakładów produkcyjnych.

No i microsoft to nie tylko AI przecież
  • Odpowiedz
  • 1
@Cebulion420:
Zgadzam się, nie neguje tego absolutnie. Tylko niech ten balon najpierw pęknie szkoda zarobić 5- 10% żeby za chwile stracić 20% i więcej. Ale nawet w Niemczech społeczności się żyje gorzej, mimo spadków na nieruchomościach i jak USA odparuję to również dostanie się Niemcom - kogo będzie stać na nowy samochód podczas bezrobocia (recesja) nielicznych i to również będzie odzwierciedlone w cenie akcji. A bezrobocie musi się pogłębić to
  • Odpowiedz
@Questorius: W sumie to możesz mieć racje. Wrzucę co miesiąc na konto XTB jakieś dolary, by móc zainwestować gdy będzie dip, bo przelewy w tej walucie idą niemiłosiernie długo. Zbliżają się wybory w USA, a FED nie chce ciąć stóp procentowych, co źle świadczy o walce z inflacją i stwarza ryzyko recesji albo co gorsza - nagłych cięć, by recesje zatrzymać (to się zbiegało niemal zawsze ze spadkami na giełdzie).
  • Odpowiedz
  • 1
@Cebulion420:
Takie nagłe cięcie bo by był mega fuck up przed FED
Z resztą to że mieliśmy jakiś czas tamu kiepski odczyty z gospodarki ( w sensie że gospodarka się polepszyła) to tylko i wyłącznie ich wina, nie można takich bredni opowiadać że obniżamy stopy jak to zrobili pół roku temu, ponieważ jak tylko to powiedzieli to od razu amerykanie zaczęli szaleć z kartami kredytowymi i znowu zaczęli się zadłużać pod korek wbijając nowe ath na długu na kartach, ponieważ usłyszeli od FED że jest cacy bo inflacja spadła z poziomu 9% do 3 z hakiem (ale ich celem było 2%) po takich bredniach od razu fabryki ruszyły bo przecież co najgorsze jest już za nami,do tego spowodowało to wystrzał na ropie (obniżki stóp surowce w górę) i oczywiście akcje w górę co tylko powoduje poluźnienie kondycji finansowych, gdzie trzeba je zacieśniać i mamy kolejny wystrzał jeśli chodzi o inflacje, nie zapominajmy że te imbecyle socjalistyczne wrzucają na rynek bilion dolarów (milion milionów) co 100 dni dokładając tylko do długu publicznego a przecież za ten dług doliczane są odsetki od każdego dolara a ktoś to musi spłacić (podatnicy)

Także żadna przesłanka nie była spełniona żeby walczyć z inflacją zamiast redukować miejsca pracy to je tworzyli, wystrzał na ropie, większe pkb, oraz nieskończone wydatki rządowe które trzeba ukrócić żeby z inflacją realnie walczyć. Urwa szkoda gadać co tam się
  • Odpowiedz
@Questorius: Ja zacieram ręce na taką szanse, bo to byłaby dobra okazja, by wejść w akcje firm, które sobie upatrzyłem. Kupić na dołku zamiast jak większość inwestujących teraz - kupować wysoko, bo zrobiono szum. A ja właśnie na long term bym chciał, więc mnie by nie bolało, że to by się latami podnosiło, bo bym latami mógł akumulować, by wyciągnąć drożej przy kolejnej hossie - jak debile znów się rzucą,
  • Odpowiedz
  • 0
@Cebulion420:
I tak będzie teraz jest dobra akcja na shorty w szczególności na akcje związane stricte z konsumentem kina, biura podróży, parki rozrywki, stadiony, samoloty
To że teraz np. takie tui wystrzeliło czy inne spółki jak Carnival nic nie znaczą i mogą zebrać dawców co myślą że okres wakacyjny się zbliża a to w mojej opinii jest tylko spowodowane tylko i wyłącznie tym że ropa spadła dość drastycznie czyli na
  • Odpowiedz