Wpis z mikrobloga

Nosz... pytanie do znawców #prawojazdy i #kodeksdrogowy - u góry pytanie, poniżej wyjaśnienie.
W pytaniu pada kwestia skrętu w prawo, gdzie ręka policjanta wysunięta jest w lewo, co zgodnie z wyjaśnieniem sugerowałoby, że mogę skęcić tylko w lewo. Ale jednak moja odpowiedź NIE, była błędna, bo jednak mam prawo skręcić w prawo przy takim ustawieniu policjanta...

To jak rozumieć to wyjaśnienie w kontekście pytania, na które błędnie odpowiedziałem?
gedzior84 - Nosz... pytanie do znawców #prawojazdy i #kodeksdrogowy - u góry pytanie,...

źródło: 2024-06-04 19_56_07-Greenshot image editor

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@rol-ex: więc prawidlowaodpowiedz na pytanie powyzej brzmi 'NIE - nie mozesz skręcić w prawo'? Czyli w teście jest błąd? Bo według testu, prawidłowa odpowoedz brzmi 'TAK - mozesz skrecic w prawo'
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Ta pozycja to odpowiednik np. znaku nakazu - policjant wyciągając jedną rękę w bok, nakazuje nam określony kierunek jazdy, tutaj poleca skręcić w lewo. Może to uczynić zarówno stojąc do nas bokiem, jak i przodem. Z reguły taki gest nie jest statyczny, ale polega na płynnym i powtarzanym wskazywaniu ręką, w którą stronę należy skręcić.
  • Odpowiedz
@gedzior84: według mnie traktujesz policjanta jak sygnalizator, czyli nie możesz przejechać za niego, w lewo masz bezkolizyjne, a w prawo jedziesz, bo nic Ci tego nie zabrania, nie przejeżdżasz jakby za policjanta. gdyby stał bliżej to już co innego. pamiętam to pytanie i tak to sobie rozkminiłam
  • Odpowiedz
@gedzior84: jakby stał tak, żebyś go nie minął, to według mnie tak, ale to tylko taka moja teoria. w każdym razie, jak mówiłam, to pytanie zapamiętałam sobie jako taki wybryk i nie przejmowałam się już potem, tym bardziej że nikt nie udzielił mi żadnej bardziej logicznej odpowiedzi, niż to co Ci napisałam.
  • Odpowiedz
@gedzior84: no to pytanie z bazy egzaminacyjnej, więc twórca strony, z której korzystasz co najwyżej jest odpowiedzialny za wyjaśnienie do poprawnej odpowiedzi, która jest podana w bazie ministerstwa. a z tym bywa różnie, różne kwiatki już widziałam ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie mniej jednak trzymam kciuki
  • Odpowiedz
@gedzior84: te zdjęcia nieraz są bardzo mylące i niedokładne, trzeba to po prostu zapamiętać jak się trafi takie pytanie, skoro tyle czasu poświęciłeś temu pytaniu to na pewno zapamiętasz co trzeba zaznaczyć
  • Odpowiedz
  • 0
@xiv7 @radziol88 @rol-ex @Wredna_pomarancza

Takie dostałem wyjaśnienie z oficjalnego kanalu prawko.pl Jest ono dla mnie strasznie nieintuicyjne, bo skoro policjant kieruje mnie w lewo, to chyba robi to z jakiegos powodu. Moze po prawej jest zablokowana droga, moze jakis wypadek? Z jakiegos powodu to robi, wiec nawet gdybym chcial skrecac w prawo, to jednak usluchalbym komunikatu dawanego przez policjanta.

Tutaj wyzej wspomniane wyjasnienie:
https://youtu.be/el_xiuMFFAY?si=g_hkp--uE0QeXCUV
  • Odpowiedz
@gedzior84: tak w życiu komunikaty policjanta są o wiele bardziej intuicyjne, myślę że jakby zobaczył kierunkowskaz w prawo, to dałby Ci znać czy masz stać, czy jechać, tak przynajmniej z autopsji zauważyłam, że policjanci na żywo są prostsi do odgadnięcia w życiu, niż na statycznym obrazku, więc spokojnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Wredna_pomarancza: no tak, tylko mi chodzi tez troche o to, ze na egzaminie pojawia mi sie takie nieintuicyjne pytania i bedzie skucha. Zamiast kuć na pamięć, wolałbym wiedzieć i rozumieć o co chodzi. Wiadomo, ze nie bede się kopał z koniem i wykuję, ale takie niejednoznaczności mnie zaskakują.
  • Odpowiedz
@gedzior84: mi to mówisz? kopałam przed laty każdą taką sytuację, chorobliwie chcąc mieć na wszystko przepis i uzasadnienie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale z tego co pamiętam jest tylko kilka takich pytań, których logikę trzeba jakoś przełknąć i zapamiętać. jak przerobisz bazę pytań, to nic Cię nie zaskoczy.
  • Odpowiedz