Wpis z mikrobloga

jak wychodze z domu to czasem mam takie - #!$%@? czy na pewno zamknalem drzwi? i czasem sie wracalem i zawsze byly zamkniete. Postanowilem zatem ze zaczne ignorować swoją niepewność ale dzis jeszcze sie zawruciłem i jednak #!$%@? były otwarte pierwszy raz
  • 40
  • Odpowiedz
@noipmezc: kiedyś tak mnie to męczyło ,że zaczołem nagrywać filmy jak zamykam drzwi wychodząc do pracy i przeszło ( przynajmniej tak natrętnie ).Jak gdzieś wyjeżdżam to milion razy sprawdzam czy gaz wyłączony ,piekarnik itp .
  • Odpowiedz
@mati1990: nie wszystko w życiu to jakieś choroby o których się wie z wykopu. Wystarczy, że z automatu zamykasz drzwi myśląc o czymś innym i wtedy po prostu nie wiesz czy je zamknąłeś czy nie. Możesz założyć, że to zrobiłeś, w końcu zawsze je zamykasz i tym razem też coś robiłeś przy tych drzwiach, ale umysłem byłeś gdzieś indziej i jest to po prostu zwykła wątpliwość.
  • Odpowiedz
@noipmezc jak wiesz że możesz się później zastanawiać czy zamknąłeś drzwi i inne podobne to przy takiej czynności powiedz sobie do siebie jakieś zupełnie nie pasujące do tej sytuacji słowo. W ciągu dnia będzie Ci łatwiej sobie przypomnieć że jak mówiłeś np ‘kosmonauta’ to zamykałeś wtedy drzwi. Mi pomagało na takie ‘zapominalstwo’ :D
  • Odpowiedz