Wpis z mikrobloga

Mirasy dodaje jeszcze raz bo nie otagowalem a mysle ze ciekawy watek bo malo informacji w sieci na temat kopalni i elektrowni.
Jak wygląda praca w elektrowni węglowej jako obchodowy urzadzen odpopielania, rekultywacji? Szkodliwe warunki( halas,zapylenie), 6 brygadowy system pracy, jakąś możliwość awansu lub przeskoczenia na inne stanowisko? Mam rozmowę do elektrowni w spółce PGE ekoserwis.
Dużo wiedzy do przyswojenia? Męcząca stresujaca i odpowiedzialna praca? Jest czas żeby się trochę poopierdzielac? Słyszałem że na początku przez parę miesięcy pracuje się tylko na ranki później 6 brygadowka ale kasa chyba słaba bo sąsiad który tam pracuje od lat mówi że na starcie 3500 na rękę i z tego co wiem to kazdy z elektrowni wieje do kopalni. Nie wiem jak to później wygląda np po roku i pewnie zalezy od stanowiska. Na rozmowie wstępnej powiedziałem że chciałbym zarabiać coś koło 6k brutto to kadrowa niedoslyszala i spytała czy 6k netto i jak powiedziałem brutto to się popatrzyli z kierownikiem na mnie jak na debila xD. Ktoś kto tam pracuje może się wypowiedzieć?
Dodam że pracuje się tam w systemie 6 brygadowym (pierwsze słyszę). Zależy mi na tym, żeby mieć energię jeszcze po pracy a nie siedzieć styranym. Ktoś coś jak to moze wyglądać?

#praca #pracbaza #elektrownia #energetyka #pge
  • 3
  • Odpowiedz
Dodam że pracuje się tam w systemie 6 brygadowym (pierwsze słyszę)


@Spieniony_poszukiwacz: o.O mozesz rozwinac bo to ciekawe.
szesciobrygadowy czy szesciozmianowy?
W szesciozmianowym pracowalem chwile (jak byla sytuacja awaryjna) ale wiekszosc to w czterozmianowym.
  • Odpowiedz
@Spieniony_poszukiwacz: System czterobrygadowy to nic dziwnego. natomiast o 6 brygadowym jeszcze nie slyszalem :P

Pewno chodzi o rownowazny czas pracy i dlugi okres rozliczeniowy tylko ze kiero jak widac nie do konca ogarnia terminologie :)
  • Odpowiedz