Wpis z mikrobloga

Pokaz mi przepis ktory postawi posla przed sadem za odmowe przyjecia mandatu (wykroczenie). Bo za przestepstwo to teoretycznie mamy. Ale zwykli ludzie przed sad trafiaja tez za wykroczenia - i za kazdym razem jak nie przyjma mandatu.


@gorzki99: Mamy przepisy również na wykrocznie. To wszystko jest w ustawie o wykonywaniu obowiązków posła - przepisy dotyczące wykroczeń są takie same jak spraw karnych:

Art. 10b. Odpowiedzialność parlamentarzysty za wykroczenia

1. Przepisy ustawy dotyczące odpowiedzialności karnej posłów lub senatorów stosuje się odpowiednio do odpowiedzialności
  • Odpowiedz
@xfin: Wiesz co? Dogryzamy sobie, szypiemy sie w komentarzach. Mi to nie przeszkadza. Co wiecej - szanuje za to. Ale zebys mnie Ciarka atakowal? Miejze litosc. Jak ja szanuje rozmowce to prosze tez o szacunek. Nie wspominaj tego kolesia. Obrazasz mnie (a pomimo naszych kasliwych uwag jeszcze Ci sie to nie udalo)

Wszystko rozbija sie o jedno:

Dodatkowo - to wszystko musi poprzedzić odpowiedni wniosek o uchylenie immunitetu - również w sprawie wykroczenia wniosek musi iść za pośrednictwem Komendanta Głównego
  • Odpowiedz
Co wiecej - szanuje za to. Ale zebys mnie Ciarka atakowal? Miejze litosc. Jak ja szanuje rozmowce to prosze tez o szacunek. Nie wspominaj tego kolesia


@gorzki99: A to przepraszam, ale aż na tyle się nie orientuję, żeby wiedzieć, że cytowania Ciarki było brakiem szacunku ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dla mnie to noname i tyle.

Tym bardziej jesli mowimy o ososbie wplywowej ze znajomosciami. mataczenie az
  • Odpowiedz
A to przepraszam, ale aż na tyle się nie orientuję, żeby wiedzieć, że cytowania Ciarki było brakiem szacunku ( ͡º ͜ʖ͡º)


@xfin: Przeprosiny przyjete. Widzialem sporo jego konferencji/wystapien/oswiadczen. Praktycznie kazde z nich bylo obraza inteligencji.

Cytujac jego to jakbys cytowal macierewicza odnosnie wypadku tupolewa, dude odnosnie ulaskawiania niewinnych albo lysego z komendy
  • Odpowiedz
Zajączkowską z #konfederacja chcącą zniesienia immunitetu nawet Zybertowicz wyjaśnia. Po to jest immunitet by np nie zamknęli posła opozycji na 24h akurat przed głosowaniem. Wiedza z wosu.


@TenXen47: albo na przykłąd by nie dochodziło do bezprawnych przeszukań.... oh wait xd
  • Odpowiedz