Wpis z mikrobloga

NR 294 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Czterej pancerni i pies

IMDb: 7.6/10
https://www.imdb.com/title/tt0120948/?
https://upflix.pl/serial/zobacz/czterej-pancerni-i-pies-1968
Gatunek: fantasy, wojenny

Propagandowa bajka próbuje pokazać przyjaźń polsko-sowiecką podczas wyzwalania terenów Polski spod III Rzeszy. Serial popularny i lubiany ale zakłamany jak tylko się dało.

Czy polecam? W niedzielę niedzielny serial, choć sam go nie polubiłem dzięki dziadkowi, który kiedyś podczas seansu jasno mi powiedział, że tak nie było, że ruscy zaatakowali Polskę i powiedział mi o Katyniu o którym wtedy w szkołach nie wolno było mówić. Pamiętam jak mój młody umysł był rozdarty pomiędzy mroczne informacje od dziadka a kolegów, którzy uwielbiali Gustlika i nie interesowało ich jak to było naprawdę. Dopiero w latach 90 jak niepodległa Polska wyrzucała wojska radzieckie to zrozumiałem jak bardzo dziadkowi to było zadrą w oku.
Ja mam taka zadrę jak widzę naklejkę Polski Walczącej na VW, BMW, mercu albo oplu - taka sama hipokryzja i ignorancja oraz brak poszanowania dla tych co zginęli za ten kraj, to praktycznie napluć im w twarz.
WLADCA_MALP - NR 294 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Czterej pancerni i...

źródło: 4pancerni

Pobierz
WLADCA_MALP - NR 294 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Czterej pancerni i...
  • 32
  • Odpowiedz
  • 0
@NieBendePrasowac: a co Japonia zrobiła Polsce? Honda postała po wojnie. Mój dziadek był na przymusowych pracach w fabryce BMW.
Miej sobie niemieckie auto ale nie bądź hipokrytą i nie naklejaj PW obok znaczka hitlerowskiej maszyny wojennej. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: bo to nie jest serial dokumenalno-historyczny. To tak naprawdę dobry serial przygodowy, z lekką wojenną otoczką i to taką jak ludzie którzy szli na ochotnika na jakąś wojnę, myśleli że wojna będzie wyglądała tj męską fajną przygodą, a nie bagnem i śmiercią. Z dodatkiem, ale nie całkowicie zalany jakąś trubo chamską propagandą stalinowską.
I to właściwie zdecydowało o sile serialu i jego popularności.
  • Odpowiedz
choć sam go nie polubiłem dzięki dziadkowi, który kiedyś podczas seansu jasno mi powiedział, że tak nie było, że ruscy zaatakowali Polskę i powiedział mi o Katyniu o którym wtedy w szkołach nie wolno było mówić


@WLADCA_MALP: Ja go lubiłem, a prawdy dowiedziałem się dopiero po latach. Mój dziadek był śmieszkiem, nigdy nic smutnego nie opowiadał. Niewiedza - królowa ignorancji, ale i opoka zdrowia psychicznego. ;)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP @WLADCA_MALP


Ja mam taka zadrę jak widzę naklejkę Polski Walczącej na VW, BMW, mercu albo oplu - taka sama hipokryzja i ignorancja oraz brak poszanowania dla tych co zginęli za ten kraj, to praktycznie napluć im w twarz.


Na jakimkolwiek aucie to jest obraza pamięci osób walczących. Są miejsca na takie symbole. Nie pomaga też fakt, że większość posiadaczy tych naklejek to patusy.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: powtarzam nie neguję brutalności ruskich i nie zajmuję stanowiska w ich kwestii, natomiast mówię o relacjach ludzi z którymi rozmawiałem na temat wojny
  • Odpowiedz