Wpis z mikrobloga

NR 294 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Czterej pancerni i pies

IMDb: 7.6/10
https://www.imdb.com/title/tt0120948/?
https://upflix.pl/serial/zobacz/czterej-pancerni-i-pies-1968
Gatunek: fantasy, wojenny

Propagandowa bajka próbuje pokazać przyjaźń polsko-sowiecką podczas wyzwalania terenów Polski spod III Rzeszy. Serial popularny i lubiany ale zakłamany jak tylko się dało.

Czy polecam? W niedzielę niedzielny serial, choć sam go nie polubiłem dzięki dziadkowi, który kiedyś podczas seansu jasno mi powiedział, że tak nie było, że ruscy zaatakowali Polskę i powiedział mi o Katyniu o którym wtedy w szkołach nie wolno było mówić. Pamiętam jak mój młody umysł był rozdarty pomiędzy mroczne informacje od dziadka a kolegów, którzy uwielbiali Gustlika i nie interesowało ich jak to było naprawdę. Dopiero w latach 90 jak niepodległa Polska wyrzucała wojska radzieckie to zrozumiałem jak bardzo dziadkowi to było zadrą w oku.
Ja mam taka zadrę jak widzę naklejkę Polski Walczącej na VW, BMW, mercu albo oplu - taka sama hipokryzja i ignorancja oraz brak poszanowania dla tych co zginęli za ten kraj, to praktycznie napluć im w twarz.
WLADCA_MALP - NR 294 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Czterej pancerni i...

źródło: 4pancerni

Pobierz
WLADCA_MALP - NR 294 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI

Czterej pancerni i...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 92
odpłynąłeś gościu, na całego.


@Wiskoler_double: dlaczego? Serial pokazuje jak ruskie gwałciły, kradły i paliły co popadnie wyzwalając polskie ziemie? Historycznie ten serial to jest fantasy. I obyś był dobry z historii II WŚ skoro się pchasz w dyskusję.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Film te nie jest filmem historycznym, to film przygodowy. Opowiadający coś więcej niż tylko historię przejazdu rosyjskich czołgów przez ziemie polskie. Nie trzyma się historii bo nie takie jest jego zadanie. Już jakiś czas temu PiSiory chciały odsądzić go od czci i wiary i zapisały iż obowiązkowo przed każdym spektaklem powinien występować historyk i tłumaczyć co złego w filmie pokazują. Jakoś to upadło, może dlatego że normalni doszli do
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Jak to mówi mój ojciec, "od ruskich nigdy nic dobrego do nas nie przyszło", ale serial pooglądać lubi, ja też w sumie lubiłem, młode pokolenie, nie będzie się na nim uczyć historii, bo ich takie seriale, do tego czarno-białe, zwyczajnie nie interesują, no i oni nie oglądają tv, a chyba tylko tam to leci. Moim zdaniem uznananie go serial fantasy jest całkiem zabawne ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
którzy uwielbiali Gustlika i nie interesowało ich jak to było naprawdę.


@WLADCA_MALP: I bardzo dobre podejście, trzeba to traktować po prostu jako serial przygodowy i wtedy sprawdza się w 100% Każda produkcja "historyczna" jest tak samo gówniana, bo nie jest w 100% zgodna z realną historią i łapie przechył w którąś ze stron.
  • Odpowiedz
  • 2
@kolejne_juz_konto: ale to była propaganda a nie serial przygodowy, młodzi koledzy mieli wpajane ze rusek to przyjaciel a nie ciemiężyciel i dlatego po latach dobrze rozumiem ze dziadek wolał mi powiedzieć prawdę, niż żebym wierzył w tak atrakcyjnie pokazywaną propagandę.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: uważam ruskich za zagrożenie i nie neguje historii ale żyje juz troche na tym świecie i jeszcze nie spotkałem nikogo kto z pokolenia powojennego czy nawet starszych żyjących na wschodzie kraju (mąż, lub)znalby historie z jakikolwiek( brutalnością ruskich, czesciej jednak te opowieści dotyczą Niemców, paradoksalnie ci sami ludzie często opowiadaj o jakichś historiach zwiazanych z tzw. partyzantami
  • Odpowiedz
ale to była propaganda a nie serial przygodowy


@WLADCA_MALP: Jak nie zwracasz uwagi na politykę to jest czysto przygodowy serial, bardzo dobry zresztą. Poza tym ja nie mam problemu z tym jak byli przedstawieni tam ruscy, bo mieli do tego w tym momencie prawo. W końcu to zwycięzcy piszą historię, a my byliśmy wtedy pod ich butem ¯\(ツ)/¯ I wszystko (absolutnie wszystko) co jest produkcją "historyczną" jest propagandą, bo każdy
  • Odpowiedz
@skud: To ja ci przytoczę to co mi opowiadała moja mama, rocznik '29. Pamiętała wojnę dobrze. Mieszkała z rodzicami na wsi zamojskiej. Do wsi po początku wojny przyszli ruskie, panoszyli się jak na swoim. Wszyscy gospodarze chowali przed nimi wszystko co tylko można było, bo wiedzieli że to swołocz i zabiorą wszystko. Bardzo szybko wycofali się i na ich miejsce przyszli niemcy. Rozdawali cukierki dzieciom, a od każdego gospodarza zażądali
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Mój ulubiony serial wszech czasów. Wychowałem się na nim, inne dzieci oglądały Muminki a ja Pancernych. Jak zamykała się osiedlowa wypożyczalnia kaset to kupilem od nich właśnie Pancernych. Jest tu wszystko - przyjaźń, miłość, przygoda, dramaty wojny, humor..

A co do propagandy/przedstawiania ruskich w dobrym świetle: Dlaczego Janek szukał ojca, obrońcy wrześniowego, na Syberii? ;> Poza Czernousowem i Marusią i Pawłowem to wszyscy ruscy to pijaki, krętacze i idioci.
  • Odpowiedz
Ja mam taka zadrę jak widzę naklejkę Polski Walczącej na VW, BMW, mercu albo oplu - taka sama hipokryzja i ignorancja oraz brak poszanowania dla tych co zginęli za ten kraj,


@WLADCA_MALP: musiałem się chwilę zastanowić zanim zorientowałem się że chodzi ci o niemiecką motoryzację ( _) sorry, ale mimo całej mojej niechęci do ruskich, tutaj poważnie się odkleiłeś.

Mój kumpel nie chciał kupić żadnego auta niemieckiego
  • Odpowiedz