Wpis z mikrobloga

Jakie okulary fotochromowe polecacie na rower? Człowiek czasem chce pojeździć późnymi godzinami, a teraz potrafi sporo robactwa latać, więc jakaś ochrona oczu by się przydała. Nie potrzebuję okularów na pełne słońce, zależy mi bardziej na jak największej przejrzystości po zmroku.
Nie zależy mi na okularach premium, ale jednak stronię od wynalazków z aliexpress gdy mówimy o ochronie wzroku. #rower
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@takJakLubimy: dzięki za rekomendację, ale tak jak mówiłem - nie chcę polegać na kompletnych chińczykach jeśli mówimy o wzroku. Wierzę, że jest wiele osób zadowolonych z ich produktów, ale podejrzewam, że jak to u chińczyków - słaba kontrola jakości powoduje, że kupno u nich to ruletka. Albo kupisz dobrą partię i będziesz wniebowzięty zaoszczędzoną kasą, albo trafisz na takie w których światła samochodów widzisz podwójnie.
  • Odpowiedz
@zobq: Ja kupiłłem sobie te, trochę w ciemno
https://www.decathlon.pl/p/okulary-rowerowe-van-rysel-perf-100-photo-szkla-fotochromowe-kat-1-3/_/R-p-313040
I jestem bardzo zadowolony. Cat 1, lekko zaciemnia, tak że w pochmurny dzień, w lesie wszystko dobrze widać, a w trubo nasłoneczenieniu nie czuć, że to słońce jakkolwiek razi. Zaciemnienie jest bardzo płynne.
Jeżdżę z samego rana, więc jeśli słońce jest w ogóle to świeci ostro w twarz.
  • Odpowiedz
  • 2
@zobq Oakley sutro lite mam. Przyciemnienie wystarczające w 95% jazd.
Pełna przejrzystość w nocy.
Chociaż jakbym miał budżet to wpadłyby rudy project, bo imo ściemniają się mocniej.
  • Odpowiedz
@zobq: Nie jeżdże w takich warunkach w ogóle więc nie wiem. Zmierzch to pewnie tak jak poranek, ale jak już jest ciemno to myślę, że będzie tak sobie.

Chyba mają też Cat0-Cat2 fotochrom, ale nie jestem pewny.
  • Odpowiedz