Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak przekonac brata do zrobienia prawa jazdy? Ma19 lat, chce zeby mial latwijeszy start w przyszlosc. Prawko chce zafundowac, a on nie chce jezdzic bo uwaza ze sie nie przyda. (z ojcem bez kontaktów, mama nie ma prawka) Mama go nie zacheca za grosz (bo sama nie ma, ale trzeba ja wozic) Ciagle mu tlumacze, ze przyda sie mu w pracy ewentualnie na uczelnie, a tez to ze nikt wozic go nie bedzie gdy bedzie tego potrzebowal. On jednak idzie w zaparte "nie bo nie". ... dodam, ze ma teraz czas bo bedzie mial wakacje.

#samochod



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja zrobiłem w wieku 24 lat i 3 tygodnie później od razu kupiłem auto, IMHO jest to dużo lepsze, niż robienie prawka, a potem kilka lat bez jazdy, bo wsiadasz bez żadnego przyzwyczajenia, te jazdy dają chociaż trochę nawyków i obycia, a po kilku latach będzie cięzko
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: A stać go na samochód, utrzymanie go i paliwo? Mnie rodzice "zmusili", a potem nie dawali pojeździć samochodem, a jak się raz na milion lat zdarzyła taka sytuacja to wszystko po kolei krytykowali (no dziwne, że ktoś nie ma wprawy jak nie jeździ, co?). W zasadzie nie było mi to prawko do niczego potrzebne. Za to teraz jest problem, bo stać mnie na samochód i teoretycznie jak mam prawko to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak logiczne przykłady zawodzą, to trzeba użyć tych emocjonalnych
Więc można podejść to w ten sposób, że łatwiej wyrwać laskę bo masz prawo jazdy, potem można kupić auto na własność jakieś szpanerskie i wtedy też jest fajnie i wygodniej, sex w plenerze w aucie i te sprawy.

Dla fanów gier może przemawiać, że autem można jeździć sobie z nudów po mieście i jest bardzo fajna rozrywka (trzeba mieć kasę na
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Sam nie mam prawka i jest dla mnie potężny problem. Wielu pracodawców wprost mi mówiło że wolą kogoś z prawem jazdy. Problem żeby gdziekolwiek jechać i jeszcze większy by cokolwiek przywieź. Kobiety patrzą na to krzywo.

A najgorsze w tym wszystkim jest to że z roku na rok coraz trudniej mi się za to zabrać, po prostu nie mam czasu.

Z bratem to nie wiem jak do niego przemówić, sam
  • Odpowiedz
@the_straenger: mam podobną historię do Ciebie, ale uważam że dobrze że zrobiłam kiedyś te prawko bo uważam że miałam prościej. Raz że było to tańsze. Dwa egzamin teoretyczny to było wykuc bazę. Żałuję że nie byłam bananem bo miałabym o wiele prościej uczyć się jazdy już swoim autem mając w perspektywie 5 pkt karynych za obryske czy stłuczkę niż tak jak teraz 15 pkt karynych za kolizję. A dwa naliczyły mi
  • Odpowiedz