Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#miasto #przeprowadzka
Mam 23 lata, mieszkam w małej miejscowości. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad przeprowadzką do miasta. Nie mam dziewczyny, kolegów też już prawie nie ma odkąd rozleciała się stara ekipa. Po pracy większość czasu siedzę w domu, staram się robić coś pożytecznego ale różnie wychodzi. Mam coraz bardziej dość tej codziennej monotonii. O przeprowadzce myślę żeby spróbować czegoś nowego, po swojemu, żeby kiedyś nie żałować, że nie spróbowałem. Myślałem o mieście w którym studiowałem zaocznie, kasę mam odłożoną, pracę znajdę. Ale jednak to coś kompletnie nowego dla mnie. Trochę przeraża mnie fakt samotności na początku. Jakie macie wrażenia po przeprowadzce do miasta, to był dobry pomysł?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ja się przeniosłam z miasta do miast gdzie nikogo nie znałam i duzo zalezy od pracy gdzie trafisz. Ja miałam fajna ekipę i często spotykaliśmy się po pracy więc nigdy mi się nie nudziło i do dzisiaj utrzymujemy kontakt a minęło już sporo lat.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim zawsze lepiej spróbować się wyrwać z obecnego stanu niż potem rozmyślać w domu "co by było gdyby". niestety, będąc w nowym miejscu to raczej ty będziesz musiał wychodzić do ludzi z inicjatywą, aczkolwiek (tak jak trafnych komentarzach powyżej) w mieście jest łatwiej złapać kontakt w pracy/zajęciach grupowych. życie bywa na tyle przewrotne że możesz od razu poznać spoko znajomych albo wegetować samotnie przez rok ¯_(ツ)_/¯ z mojej empirycznej strony jeżeli
  • Odpowiedz
Jakie macie wrażenia po przeprowadzce do miasta, to był dobry pomysł?


@mirko_anonim: mogę Ci tylko powiedzieć z perspektywy przeprowadzki z Warszawy do Krakowa. Ogarniecie sie na miejscu, zbudowanie sobie ekipy, dziewczyny na miejscu daje niesamowite poczucie sprawczości i siły życiowej. Powodzenia
  • Odpowiedz
to był dobry pomysł?


@mirko_anonim: Tak. To jedyny pomysł jeśli nie chcesz w małym mieście zamęczyć się z samotności.

W dużych miastach jest kultura, sport, są kobiety, kina i teatry.

Tylko musisz być otwartym dla poznawania ludzi.
  • Odpowiedz
@user_no_4: w duzym miescie moze byc jeszcze bardziej samotny niz w wiosce. Na wsi nie trzeba bylo spelniac tych wszystkich kryteriow wielkomiejskich typu wyglad, wzrost, kasa.
@mirko_anonim wyprowadz sie bo gnicie we wsi jest beznadziejne ale nie nastawiaj sie na niewiadomo co
  • Odpowiedz