Wpis z mikrobloga

@szybki_zuk a kto sie chowal z solidarnosci po kosciolach, kto finansowo wspieral i przetrzymywał pieniadze z zachodu na solidarnosc i inne akcje jak niezalezne gazety, ulotki etc. Kto mobilizowal ludzi na mszach. Papiez budowal koalicje krajow zachodnich pompujacych solodarnosc pieniedzmi. Malo ksiezy komuchu zabily za to inwigilowali, poczytaj o kardynale wyszynskim? Serio twoja wiedza jest tak ograniczona? Dalej siedz na wykopie zamiast czytac ksiazki. Myslisz ze co robotnicy mieli pieniadze zeby komunizm
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: https://www.docdroid.net/6K0GaH9/1000-lat-zdrady-pdf#page=3
taka fajna lista, może cię zainteresuje :D
To, że robili też coś pożytecznego nie zmienia całościowej oceny. Do tego to jest myślenie na zasadzie niewolnika, który chwali swojego pana, bo ten może i go niewoli, zakazuje wielu rzeczy, bije, ale za to daje jeść a czasem nawet powie coś miłego. A raz to nawet nowe buty kupił.
A komuna upadłaby czy kościół by pomagał czy nie.

Malo ksiezy komuchu
  • Odpowiedz
Papiez budowal koalicje krajow zachodnich pompujacych solodarnosc pieniedzm


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: No #!$%@? na pewno papież był kluczowym liderem na zachodzie xD Pewnie jak na tym filmie, to też jego modlitwa zatrzymała rosyjskie okręty podczas kryzysu kubańskiego? xD

Kto mobilizowal ludzi na mszach.


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Jasne, potrzebujemy ogłupiania i zniewalania ludzi religią, bo też mobilizowali przeciwko komunie jak im akurat nie pasowała. Super biznes. Wiesz co, następnym razem to naprawdę, sami się damy
  • Odpowiedz
@szybki_zuk akurat moja zona jest kustoszem w muzeum i wspolpracowala z ipnem i najlepszymi historykami w Polsce, kombatantami i innymi o ktorych historia zapomniala wspomnieć w podreczniku a mieli wplyw na losy kraju, przy roznych duzych projektach, takze te linki i swoje wywody w dupe se wsadz. Chyba ze napiszesz jakas ksiazke sensowna to pogadamy. Ta na pewno sama komuna by upadła xDDD wojna na ukrainie tez sie sama skonczy xD dobra
  • Odpowiedz
@NoblePhantasm

: Nie błogosławi tylko raczej życzy dobrej fortuny co ma sens w porównaniu do błogosławienia wozów strażackich u tego samego typa co sprowadza pożar z chmur


A według ciebie czym jest błogosławieństwo jak nie życzeniem dobrej fortuny?
  • Odpowiedz
Ta na pewno sama komuna by upadła xDDD wojna na ukrainie tez sie sama skonczy xD


@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Przy takim zrozumieniu tekstu pisanego to żadna książka ci nie pomoże. Zawołaj żonę to może ci wytłumaczy. Chociaż jak wg niej bez kościoła komuna by nie upadła to moze lepiej nie xDDDD
  • Odpowiedz
@NoblePhantasm W fortunę rozumianą jako jakąś tajemną siłę sprawiającą, że masz szczęście nie możesz. Założyłem, że masz to na myśli bardziej przenośnie jako po prostu brak nieszczęść i dobre wydarzenia na co oczywiście katolik może mieć nadzieję.

I nie wiem czy dobrze rozumiem ale uważasz, że wszelkiego rodzaju broń, zabijanie i przemoc jest sprzeczna z wyznaniem katolickim? Jeśli tak uważasz to się mylisz, kościół w swojej doktrynie nigdy nie potępiał stosowania przemocy
  • Odpowiedz
spróbuj odmówić sluzbom PRL, im się nie odmawialo.


@Misieq84: Tak dobierając fakty i opinie pod tezę to wszystko sobie możesz udowodnić. Nawet to, że KK jest potrzebny albo że obalił komune xD
  • Odpowiedz
@RunAway268: Nie mam nic przeciwko japońskim magom bo za ich utrzymanie płacą japońscy podatnicy. Z tego samego powodu mam wszystko przeciwko magom w Polsce.
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: w dupie mam księży ale straszenie wszystkich dokumentami " bo miał teczkę" to jest bzdura do kwadratu
PRL to nie było państwo prawa, a służby działały bez żadnych ograniczeń
  • Odpowiedz