Wpis z mikrobloga

Mam problem chyba medyczny, ale nie jestem pewien, ponieważ byłem u 3 różnych lekarzy i każdy mówi, że jest ok, Więc może jednak psychiczny lub miałem takiego niefarta, że każdy z lekarzy mnie olał. Dlatego też opiszę tutaj kwestie, może ktoś miał podobnie i doradzi, gdzie iść/co robić.

Od około roku mam bardzo duże pragnienie, pije po 3-4l wody, a mimo tego cały czas czuje się odwodniony - sucha skóra (na łokciach, pod kolanami, na nadgarstkami, pod oczami). Do tego dochodzi suchość oczów, zmęczenie ich po paru godzinach, tracenie ostrość widzenia. Dochodzi też ciągłe zmęczenie, gdzie wieczorem nie mogę zasnąć przed 1-2, w dłużej spać w dzień wolny niż do 9. Próbowałem się nawet #!$%@?ć i dzięki temu spać dłużej, nic z tego ok. 9 mój mózg startuje - co dziwne w tygodniu wstaje o 7, więc nie może być to budzik wewnętrzny.

Inne rzeczy które od jakiegoś czasu obserwuje:
-gorzej kojarzę fakty, częściej jestem rozkojarzony,
-jestem drażliwy
-zdecydowanie mocniej emocjonalny względem głupot - typu słucham podcast o jakieś głupocie i ktoś się poświeca, a ja czuje łzy - nigdy wcześniej tak nie było
-jem i żyje tak samo od lat - mimo tego waga mi potrafi szaleć +15 kg, potem -10 i tak w kółko - plus jest taki, że cały czas krążę wokół 85 kg
-mam dziwne skurczę - które łapią mnie od tak
-zdecydowanie potrzebuje nic nie robić - co mnie strasznie wkurza a jednocześnie nie mogę tego usunąć

Co sprawdziłem: badania krwi - wszystko ok, wyjechałem na urlop 14 dniowy - nic się nie zmieniło, badanie serca - ok, leków żadnych nie biorę.
O mnie: tuż po 30, nie ćpam, nie palę, alkohol pije 2-3 razy w miesiącu, z innych napoi pije wodę oraz herbatę, teraz walcząc z tym zmęczeniem pije tez energetyki bez cukru, jem raczej wszystko - choć słodycze bardzo rzadko

Ogólnie oprócz może trochę większej ilości pracy nic od lat się nie zmieniło w moim życiu - myślę, że nawet od jakiś 7 lat mam podobny styl życia. Co mam zrobić? Gdzie iść? Co zbadać? Jakiekolwiek rady, bo już mam tego po dziurki w nosie.

#medycyna #niebieskiepaski #niebieskipasek #lekarz
  • 7
  • Odpowiedz
Hormony do przebadania. Jak z ilością oddawanego moczu, oddajesz tyle ile wypijasz czy mniej? Częstotliwość oddawania moczu jest większa odkąd pojawiły się objawy? Czy robiłeś może dobowa zbiórkę moczu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Chrystus: pierwszy badał tarczyce - podobno ok. Jednak to było jakieś pół roku temu. Reszta nie.

@czainek Wydaje mi się, że oddaje podobną ilość moczu co pije.

Czyli powinienem wykonać badania tarczycy i hormonów, jakieś konkretne czy przesiewowe? Mogę takie badania zrobić na NFZ i przekonać do tego jakoś lekarza pierwszego kontaktu, czy lepiej badania prywatnie zrobić?
  • Odpowiedz
@MrMate: może być spokojnie to efekt przewlekłego stresu. Nerwica. Nawet na skutek czegoś co w Tobie od lat siedzi. Zgłoś się do psychiatry, to normalne w tych czasach
  • Odpowiedz
@MrMate: picie dużej ilości płynów nie uznałbym za wielki problem, gorzej jakby było odwrotnie, na skórę i oczy polecam pić marchewki
  • Odpowiedz