Wpis z mikrobloga

Tak sie zastanawiam jaki rodzaj relacji maja udomowione zwierzeta z ludzmi pod wzgledem psychologicznym. Czy to jest relacja typu "dziecko i rodzic" czy "przyjaciel" czy "obywatel i wladca" czy "niewolnik i pan" czy moze "wyznawca i guru"?

Zdarza sie, ze koty dachowce lapia mysz i klada ja wlascicielowi pod drzwiami. I zastanawiam sie, czy to jest jakas proba oddania dobroci, ze ten mi daje jedzenie to mu oddam bo akurat mam za duzo, czy moze skladaja ofiary swojemu bostwu?

#koty
  • 8
  • Odpowiedz
koty dachowce lapia mysz i klada ja wlascicielowi pod drzwiami. I zastanawiam sie, czy to jest jakas proba oddania dobroci, ze ten mi daje jedzenie to mu oddam bo akurat mam za duzo, czy moze skladaja ofiary swojemu bostwu?


@An-Dagda: To zdecydowanie bardziej coś w stylu: "dawaj saszety i nie zwalaniaj tempa bo tak skończysz"
  • Odpowiedz
@An-Dagda: Jest fajny artykuł na ten temat. To bardzo ciekawa sprawa - wyglądałoby na to, że w odróżnieniu od psów koty nie zmieniają swojego zachowania w obecności człowieka i zachowują się względem niego tak samo, jak względem innych kotów. To mogłoby świadczyć o tym, że nie bardzo widzą w nas odrębny gatunek i traktują nas raczej jak jakieś przerośnięte, niezdarne koty, z którymi mimo wszystko warto się trzymać, bo przebywanie
  • Odpowiedz