Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Był wpis gościa, że ma kompleksy na punkcie IQ, ja mam podobnie. Chciałym być inteligentny, chciałbym być pracoholikiem.
Będąc brzydkim chciałem postawić wszystko na jedną kartę, czyli jakaś nauka, skille, języki obce, ciągłe poszerzenia wiedzy. Zresztą zawsze miałem wizje siebie, że inni korzystają z życia, imprezują a ja skoro tego nie mogę to siedzę w domowym zaciszu ale ciężko pracuje by potem być w czymś dobry. Taki filmowy nerd, który żyje w ukryciu ale ciężką pracą jest potem górą. Moja frustracja wynika z tego, że jednak nie umiem tak choćbym chciał. Mimo, że siedzę w domu non stop to nie umiem tak przysiąść, coś mnie blokuje. Ciężko przyswajam rzeczy, ciężko mi wgl zacząć coś, wszystko mnie męczy. Nawet jak coś zaczne to wzrok mi ucieka, nie mogę się skoncentrować i po kilku min wysiadam. Nie wiem jak to naprawić, mam jakiś mózg zablokowany a poziom lenistwa i odkładania wszystkiego na później mam bardzo wysoki.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Był wpis gościa, że ma kompleksy na punkcie I...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@Filippa ja mam problem ewidentny z patrzeniem sie z innej perspektywy np na wlasne problemy, w kółko walkuje jeden temat, stosuje jedna metodę i dziwię sie ze nie dziala.. umiem nauczyć sie czegoś tylko jak mi ktos pokaze najpierw
Ciekawe jaki bym mial wynik w teście Mensy , chyba nie chce wiedziec xd
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Te "udowodnione" populizmy to 110 lat szlifowania konceptu i miliony próbek kalibracyjnych. Piszesz o "grupowaniu dzieci w szkołach" mimo że dzisiejsze testy (a w zasadzie testy od czasów Cattella czyli lat 30 lub 40 XX wieku) mają bardzo niewiele wspólnego z tym co stworzył Binet.

Jak psychometria jest "populizmem" to cała psychologia nadaje się do kosza.

Uwielbiam jak ktoś decyduje się zabrać głos mimo że ma gówniane pojęcie o czym mówi.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim Masz dokładnie to samo co ja. Mogę ci to z ręką na sercu napisać, że bardziej liczy się konsekwencja i systematyczność niż sama inteligencja. Skończyłeś studia? W moim przypadku jest to bardzo dobrze widoczne. Nigdy nie miałem konsekwencji w działaniu, dlatego żadnego języka obcego się nie nauczyłem brakuje mi trwałej motywacji, mam dysleksję i specyficznie słabą pamięć. Ona w zasadzie nie jest zła, ale przetwarzanie w pamięć długotrwałą w przypadku
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim @typowyWykopekMizogin @mirko_anonim Masz dokładnie to samo co ja. Mogę ci to z ręką na sercu napisać, że bardziej liczy się konsekwencja i systematyczność niż sama inteligencja. Skończyłeś studia? W moim przypadku jest to bardzo dobrze widoczne. Nigdy nie miałem konsekwencji w działaniu, dlatego żadnego języka obcego się nie nauczyłem brakuje mi trwałej motywacji, mam dysleksję i specyficznie słabą pamięć. Ona w zasadzie nie jest zła, ale przetwarzanie w
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim IQ trochę się jednak ma do " jakości i efektywności" pracy. Zdecydowanie zgadzam się, że najważniejsza jest systematyczna i konsekwentnie wykonywana praca, jednak w przypadku gdy jest się na granicy, a tym bardziej poniżej przeciętnym w danym rozumowaniu, to naprawdę nawet przy ogromnym zaangażowaniu jest się najwyżej przeciętnym. Zdecydowanie istnieją też takie umiejętności, gdzie bez pewnych predyspozycji nie ma szans iść dalej. Przede wszystkim wysokie IQ pomaga w kwestii efektywności.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim xDDDD

Jak można traktować wynik IQ jako miarodajny wyznacznik inteligencji, skoro:

1. Jego wynik waha się w ciągu dnia, zależnie od np. poziomu zmęczenia
2. Wynik IQ jest skorelowany z wiekiem rozwiązującego, 10-latek z IQ 140 będzie miał gorsze wyniki od 20-latka z IQ 80, gdyby rozwiązywali ten sam test, bo poziom IQ jest dopasowany do twojego wieku
  • Odpowiedz
@pymbelak
xD
Tak i skorelowano poziom edukacji z IQ.
Porównano wyniki IQ w paru wysoko rozwiniętych krajach i uznano że dobrze będzie zastosować tę samą korelacje dla krajów które w ogóle nie posiadały systemów edukacji lub posiadają ją drastycznie słabą.
Czyli tak samo jakbyś chciał porównać młodych Niemców ze starymi kato polakami ze wsi.
Poza tym inteligencja nie leci całkowicie po genach, w większości to kwestia
  • Odpowiedz
@Filippa: czarni w USA i na zachodzie też odstają. Azja była zacofana, też była kolonizowania i co jest tam teraz? W Afryce czarni dobrali się do rzadzenia w RPA czy Zimbabwe i tylko rujnują te kraje.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): XDDDDDDDDDDDD

Niesamowity zlep "argumentów" z dupy.

1) Niesamowite. Twój wzrost na przykład również - po wypoczynku jesteś wyższa. Pewnie dlatego w instrukcjach takich testów jest zawsze informacja w jakim stanie należy je rozwiązywać.
  • Odpowiedz