Wpis z mikrobloga

Zauważyliście jak cenzurowane są opinie na Google? Dodanie opinii negatywnej (merytorycznej) graniczy z cudem. Są restauracje którym po cenzurze średnia ocena wzrosła z 3.7 na 4.6. Moja opinia o podaniu spleśniałego ciasta (potwierdzona zdjęciem) została usunięta. Ponadto ciężko się te opinie czyta - nie można np. posortować od najnowszych, jak na jakąś klikniesz to otwierają się w mapach i ciężko jest nawigować. #google #internet #opinie #polska #cenzura
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@DrCieplak Niestety, gigakorpop pokroju Google i Facebooka nie radzą sobie z moderacją, usuwającą wartościowy kontent, a pozostawiającą taki, przyciągający uwagę z niekoniecznie dobrych powodów, jak teorie spiskowe, fake newsy.

Pozostaje nie udzielać się na nich, nie ryzykując bezpodstawnego bana, jednocześnie zachęcając ludzi do skorzystania z tej mniej scentralizowanej części internetu - for, czy nawet Wykopa lub Reedita.
  • Odpowiedz
  • 1
@mp107: Nie no Reddit to dopiero ma cenzurę. Ja tam dostałem permbana na r/Polska za opublikowanie mapy Polski ze średnim wiekiem samochodów według powiatów.
  • Odpowiedz
  • 0
@DrCieplak A to niezbyt przyjemne doświadczenie. Ja akurat udzielam się tam w bardziej technicznych kwestiach, ale jeśli rzeczywiście tego typu sytuacje zdarzają się częściej, to faktycznie można go wykreślić z listy.
  • Odpowiedz
@DrCieplak: trochę taki fake news, bo wystarczy popatrzeć po opiniach np kebabów że są negatywne jak i dobre opinie. Sortowanie, to jasne że nie jest najlepsze- albo najnowsze albo najlepsze/najgorsze i wtedy jest miks dat. Opinie też potrafią być zdjęte przez automat, niezależnie czy będzie to dobra lub zła opinia. Moją tak zdjęli (oceniłem park na 5 gwiazdek), bo algorytm myślał że jakaś manipulacja się odwala. Wysłałem odwołanie i zaakceptowali.
  • Odpowiedz
przez automat


@ciemny_kolor: Do tego nawiązuję... Ciężko dyskutować z automatem, a na Facebooku, czy Google tak to wygląda. Z jednej strony rozumiem - kwestia skali działalności. Z drugiej - przy skali zysków firm tego pokroju jednak powinien gdzieś tam też być człowiek.
  • Odpowiedz