Wpis z mikrobloga

na kogo jest sens głosować na najbliższych wyborach do PE?
- PiS - nieudolna restruktruzacja, afery ciągną się, a oni dalej myślą ze rządzą i mogą rzucić byle gowno argumentem
- PO - ściganie PiS za afery, props. Co poza tym? Nie słuchają społeczeństwa ws. CPK, kredytu 0%, 100 obietnic z d--y. Ciężko stwierdzić co zrealizują, a co nie
- 3D - w końcu zauważyli, ze nie są ogonem, a częścią psa i zaczynaja słuchać społeczeństwa, czyli cos czego PO nie robi. Kredyt 0% odrzucić, popierają CPK, negocjacja Zielonego Ładu - to z tych większych. Ciągną się persony jak Róża Thun czy teraz ta ustawa od hejtu, no ale to nowa partia i idealnego składu nie może być
- Lewica - w przeciwieństwie do 3D szli z jasnym programem, którego się wyłamali i zaczęli skakać jak PO zagrało i teraz 3D wzięli „ich” postulat o mieszkaniach i przejmą dzięki temu cały credit. Gowno zarządzanie, kobiety jako priorytet, temat nr 1: ruchanie.
- Konfederacja - dużo zmian zdań, ciężko się połapać za czym oni w końcu są. Zła polityka ws. Ukraińców = ocenianie czarno-białe, gdzie oceniani są tylko na czarno przez co niechęć społeczna rośnie. Skrajne hasła = wyjście z Unii zamiast negocjacji z Unia. Background check odklejencow
- Razem - warto dodać oddzielny segment dla tej partii, która miała poglądy jak Lewica, z tym ze się ich utrzymała. Niestety zbyt mali żeby coś działa, dobrze byłoby ich widzieć razem z 3D

Nie patrzę na postulaty do PE, bo to mrzonka. Cała kampanie i tak opierają na całościowej polityce + w ten sposób można wyrzec presję/pokazać, ze obrana droga społeczeństwu się podoba lub nie.
Aktualnie dla mnie Razem > 3D > Konfederacja > PO > gowno > Lewica > PiS

#polityka
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Alcadent: ja dam szansę 3D, wierzę że z czasem będą mieli dwójkę z przodu i zaczną rozdawać karty. PSL z PL2050 to dobry mix, bo jedni nie będą się za bardzo wychylać z dziwnymi postulatami żeby nie zatopić obu. Jedyna partia która daje gwarancję że nie stanie się w najbliższym czasie odklejona czy skrajna
  • Odpowiedz
  • 0
@Arboree: tez mi się tak wydaje, PSL ciągnie konserwatywne wartości, a 2050 bardziej otwarta. Jako 2 siła polityczna albo zbliżona 3 zrobiłaby zmianę w ustawieniu od 15 lat.
  • Odpowiedz
@Alcadent: ja na Koalicję Obywatelską, bo najważniejsza jest sprawczość, nienawidzę też kościoła, który uważam za organizację zbrodniczą, więc dla mnie istnieją tylko KO i Lewica, mimo że w moim okręgu jest calkiem spoko pani Ueberhan, to Wojciechowski z listy KO to fachowiec, od lat w EU.
  • Odpowiedz
@Alcadent: pociesz się że te wybory nic nie zmienią się jeśli chodzi o układ sił w PE więc możesz głosować na to żeby PiS poczuł oddech porażki przed prezydenckimi. Poza tym "nie słuchają społeczeństwa w sprawie cpk xD" spytaj czy to społeczeństwo co ma tam ziemię i protestuje jest za. Oni niech ekspertów słuchają a nie trolli z internetu
  • Odpowiedz
  • 0
@pacjent_0: większość jest za, bo dostaje za sprzedaż dobra kase. To, ze ktoś jest przeciw to oczywiste, bo wszedzie ktoś ma ziemie i ktoś się taki znajdzie. Ale czy w takim wypadku powinnismy przestać budować drogi, etc? Dobro społeczne > dobro jednostki za odpowiednia rekompensata
  • Odpowiedz
@Alcadent: Jeżeli jedyny argument przeciwko Razem to że są za mało to właśnie głosuj na nich żeby rośli w siłę, żeby w końcu w-----ć z Lewicy Biedroniów ki Czarzastych którzy i tak najchętniej by startowali z list KO
  • Odpowiedz
@Alcadent
Taktycznie na Konfe bo po co mam wzmacniać mainstream w PE który przez ostatnie dwie dekady utopił UE.
Odrzucam argument, że mają wariatów na listach. Na listach PO są sprzedawczyki deweloperów i ludzie którzy wprost mówią, że interes UE stawiają ponad Polski.
Wybiorę nazwisko które jest normalne i tyle.
  • Odpowiedz
  • 3
Ja na razemków. Mam nadzieje że wiecej ludzi tak zrobi i kandydaci razem przy zauważalnej przewadze względem lewicy dostaną impuls do rozlączenia sie z nieudacznikami. Co do 3 drogi mam ambiwalentny stosunek
  • Odpowiedz