Wpis z mikrobloga

#antynatalizm
Czy istnieje jakiś inny świat poza tym fizycznym materialnym ? Człowiek, który nie chce płodzić dzieci jest gotowy do wyższej ewolucji, czyli odłączenia, (matrix) W tym filmie, elity ukazały ludziom ukrytą prawdę. Człowiek czysty, który ma odpowiedni rozum, świadomość tego wszystkiego, może przejść do świata wyższego. Jest to długa ewolucja duchowa, którą niestety nieliczni przechodzą do samego końca. Wybraniec był jedynym, który mógł przerwać cykl narodzin. Osiągał on na samym końcu pełną świadomość swojej nieśmiertelności. Miał też dostęp do swoich poprzednich wcieleń. Jako jedyny niestety. Ludzkość jest śmiertelna i umiera. Ludzie żyją jedynie w gatunku. Wszystko co zrodzi się na tej ziemi do prochu tej ziemi wraca i tam spoczywa.
  • 6
  • Odpowiedz
@jim78: Ja tam nie wierzę w życie po śmierci. Przeżyłem ostatnio w szpitalu near death experience i OOBE i "wyskoczyłem" swoją "duszą" ze swojego materialnego ścierwa do świata astralnego i doznałem tego samego, co często jest opisywane podczas śmierci klinicznej. Ale według mnie, to jest tylko wytworzone przez mocne zaburzenie pracy mózgu(jakieś niedotlenienie, czy coś). Robiłem opis tego niedawno na mirko.
  • Odpowiedz
  • 0
@wyjatkowy_szmaciarz: Nie zrozumiałeś do końca. Po śmierci nic nie ma. Człowiek przechodzi do stanu snu bez świadomości marzeń sennych. Świat poza materialny, to świat ponad zmysłowy, doświadczalny tutaj już na ziemi. Jest to człowiek ducha, żywej jaźni.
  • Odpowiedz
  • 1
@wyjatkowy_szmaciarz: O tym mniej więcej piszę. Coś w rodzaju świata idei platońskich. Jaskinia platońska to coś w rodzaju kajdan zniewolenia na ziemi w świecie materialnym, który jest przemijalny. Gnostycy, manichejczycy, jedyni zbliżali się do ukrytej prawdy.
  • Odpowiedz
Wierzę, że istnieje jakaś transcendencja, coś czego naukowcy jeszcze nie odkryli i pewnie jeszcze długo nie odkryją.


@wyjatkowy_szmaciarz: Ale gdy to odkryją to już to nie będzie transcendencja tylko naukowy opis konkretnego zjawiska rządzącego się konkretnymi prawami przyrody. Jeśli są "duchy", "dusza", "życie po śmierci" czy inne to typu zjawiska to przecież też rządzą się jakimiś prawami, zachodzi jakaś wymiana energii, ruch jakichś cząsteczek, w formie co najmniej częściowo zdeterminowanej. Chociaż
  • Odpowiedz