Wpis z mikrobloga

Mirki , jest ktoś kto się zna trochę na interpretacji wyników morfologii?
Miesiąc temu miałem robiona i wszystkie wyniki były w normie . W miedzyczasie brałem antybiotyk "cipronex " przez 10dni na bakterie w jelitach . 3 tygodnie temu przestałem brać antybiotyk ,a tydzień temu probiotyk. Dzisiaj zrobiłem ponownie badania i cała morfologia wyszła średnio z tego co widzę. Do lekarza wizyta dopiero w środę, a do tego czasu będę myslal . Jakby ktoś mógł pomóc i powiedzieć czy jest się czym martwić i isc szybciej prywatnie czy nie jest źle to proszę o odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lekarzpoz #lekarstwa #antybiotyk #medycyna #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz #morfologia #badania #wyniki #przegryw
Addek15 - Mirki , jest ktoś kto się zna trochę na interpretacji wyników morfologii?
M...

źródło: temp_file994004349579516471

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@Addek15 brałem to gówno rok temu przez całe dwa dni i musiałem zmienić antybiotyk z tych powodów o których napisałem. Najlepsze że jeszcze po sześciu miesiącach mi te uboki wróciły. Przez chyba kilka miesięcy budziłem się co noc o 3-4 rano
  • Odpowiedz
@Addek15 On dewastuje kolagen w mięśniach i ścięgnach a do tego podrażnia układ nerwowy. Masz przecież ulotkę, nie czytałeś? Zresztą w tamtym roku, kilka miesięcy po tym jak go brałem, polska agencja zajmująca się dopuszczaniem leków wydała ostrzeżenie przed fluorochinolami, czyli grupą leków do której należy cipronex
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@melquiades No niby czytałem, ale wiesz stary na każdym leku w ulotkach są zapisane #!$%@? skutki uboczne i jest ich cała litania. Może poprostu masz pecha i słabo twoj organizm znosił ta cyprofloksacyne :_:
Ja niestety musiałem go brać bo w antybiogramie wyszło, że bakteria reaguje najlepiej na to
  • Odpowiedz
@Addek15: wiem, że wiele leków - w tym antybiotyków - ma w skutkach ubocznych neutropenię, a nawet agranulocytozę. O ile agranulocytoza jest groźna i trzeba reagować, to Ty masz tylko łagodną neutropenię. Podsumowując - tydzień wytrzymasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem, czy to możliwe, żeby po 3 tygodniach jeszcze skutki uboczne się utrzymywały, ale różnie to bywa - fluorochinolony są dziś wypisywane przede wszystkim wtedy, gdy
  • Odpowiedz
@Addek15: o czlowieku cipronex brales? to krzyzyk na droge tylko. Za pol roku sie zacznie. Bóle stawów, zawroty głowy, utraty przytomnosci, dusznosci, zerwanie sciegien. Wspolczuje, ten lek jak wszystkie inne fluorochinolony to trucizna i powinno sie go dawac tylko w sytuacji ratowania zycia
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@soyunmago No bakteria była właśnie na jelitach i to na nią był antybiotyk :: clebsiella pneumoniae ( bakteria zapalenia pluc chyba) I faktycznie problemy jelitowe były bo jak wróciłem do domu po pobraniu krwi to miałem biegunkę ::
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@soyunmago tzn o ile to coś zmienia to zrobiła mi się taka bolaca krosta na jezyku (cos jak afta i mam bardzo wysuszone usta )
A jak przeglądam wczesniejsze morfologie to zawsze były około 2-3 te eozynocyty
  • Odpowiedz