Wpis z mikrobloga

Mirki, bo na starość postanowiłem się trochę pouczyć programowania. Macie może pomysł na jakieś proste aplikacje, które mogłyby ułatwić wam życie? Np. dla firmy kumpla zrobiłem prosty program obliczający koszty transportu w oparciu o odległość (API TomTom), ilość mebli do wniesienia, ilość pięter itd. Taka popierdółka i pewnie można by to zrobić na 100 innych, lepszych sposobów, ale działa.

Może być coś zupełnie bezsensownego, albo coś, co wam się w jakiś sposób przyda. Wiadomo, niczego nie obiecuje, bo czasem najprostsza rzecz mnie przerasta, ale może ktoś podrzuci jakiś ciekawy projekt, bo te, które znalazłem na Githubie czy Reddicie jakoś do mnie nie przemawiają, wolałbym coś, co ktoś będzie mógł realnie zastosować, choćby dla beki.

Nawet jeśli ostatecznie nic z tego nie wyjdzie, to przynajmniej może czegoś się nauczę.

#programowanie #python #naukaprogramowania
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@Saly jakbyś trafił, jestem właśnie w trakcie robienia programu, który pobiera dane z KRS, do czego miałoby to służyć? Nie wiem, ale nauczyłem się póki co, że Tkinter to straszne dno xD
  • Odpowiedz
  • 0
@scriptkitty: brzmi tak absurdalnie, że aż spróbuję xD
Nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. Podpiąć się do jakiegoś API, sprawdzić ceny nieruchomości na przestrzeni lat, wziąć pod uwagę inflację, czego jeszcze mogę potrzebować?
  • Odpowiedz
  • 0
@scriptkitty: to z kolei trzeba będzie jakoś obliczyć ilu z nich mieszka z rodzicami i się nie dokłada do opłat, nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka xD Bardzo dużo zmiennych, ale się nie zniechęcam.

Wymyśliłem właśnie inną ciekawą rzecz, jak tylko uda mi się dorwać API Lux Medu to spróbuję zrobić aplikacje, która będzie powiadamiała o wolnych terminach, bo mało co mnie tak denerwuje jak to, że im płacę, a nie
  • Odpowiedz
  • 0
@paczelok: Wydaje mi się, że, żeby zrobić moda do jakiejś gry, to trzeba w nią na tyle dużo grać, żeby zgłębić wszystkie jej mechaniki i rozumieć co można dodać/zmienić. Niestety aktualnie nie gram w żadne gry singleplayer, a jeśli już to raczej takie, których nie ma sensu modować, więc tutaj może być ciężko.
  • Odpowiedz
  • 1
@horus666 znalazłem już alternatywy dla Tkintera, ale do moich bieda zastosowań na razie wystarczy, przynajmniej póki nie publikuje swoich wypocin, ale dzięki za chęci.
  • Odpowiedz
@Nupharizar: Defacto w kwestii tkintera i Twojego postu to sugerowałbym zrobić np jakiś lepszy filebrowser do tej libki (choćby nie wiadomo jakie rozszerzenie zainstalować - filedialog.askopen*** zawsze wyświetlają strasznie gówniane okna dialogowe). Tkinter ma to do siebie, że jest prosty i nie wymaga żadnego boilerplate'u, więc może poza tym, że nauczyłbyś się/pogłębił wiedzę dot. pracy z systemami plików i kilku wzorców projektowych, to zdobyłbyś sławę w świecie OpenSource?
  • Odpowiedz
  • 1
@horus666: o kurde, to brzmi jak ciekawe wyzwanie. Zawsze ostrożnie podchodziłem do tworzenia takich rzeczy, bo automatycznie wychodzę z założenia, że jeśli będę chciał coś takiego zrobić, to okaże się, że już na pewno ktoś to zrobił lepiej, więc nie ma sensu, ale w sumie czemu nie? Nic nie stracę, a zyskam wiedzę. Dzięki za pomysł!

Niczego ciekawego nie mogłem wymyślić, wystarczyło to napisać i mam już trochę pomysłów i sugestii
  • Odpowiedz
@Nupharizar: Jezeli chodzi o projekt to zrob cos ze swoimi zainteresowaniami, grasz w csa to zrob aplikacje do porownywania broni w zaleznosci od podanej odleglosci? Pobierz statystyki gracza przez API i dodaj do tego jakas statystyke. Zajmujesz sie ogrodnictwem to podepnij jakas plytke andruido z czujnikiem i niech aplikacja ogarnia sterowanie podlewaniem. Ale poki co nie wiem co robisz wiec nic konkretnego ci nie zaproponuje.
Mozesz sobie przejrzec moje, styl odpowiada
  • Odpowiedz
  • 0
@Pmpa dzięki za pomysły, ale holly shit człowieku! Co to za kod, najstarsze co tam masz jest lata świetlne przed tym co ja sobie w ogóle mogę wyobrazić. Ile lat programujesz?
  • Odpowiedz
@Nupharizar: programuje kolo 8 lat, do tego jeszcze moge ci polecic kanal learn code by gaming, o ile cos tam grasz i chcesz cos pod to zaprogramowac. Do tego mozesz sobie przejrzec automate boring stuff i two scoops of django na start w pythonie.
  • Odpowiedz
@Nupharizar potrzebuję testów do aplikacji webowej. Używałem Cypress, jest super, ale... ciągle inne rzeczy na tapecie. Pytanie, czy takie coś jest interesujące dla Ciebie
  • Odpowiedz
@maciejg: ja rozumiem ze dzis wolne, ale nie przesadziles z żuberkiem od samego rana?

potrzebuję testów do aplikacji webowej. Używałem Cypress, jest super, ale... ciągle inne rzeczy na tapecie. Pytanie, czy takie coś jest interesujące dla Ciebie


chlop taguje python a ty mu jakiegos gowno cypresa wspominasz, do tego po co by mial pisac testy do jakiegos rozgrzebanego nieskonczonego CRUDa gdzie mu nawet code review nie zrobisz? chlop chce zrobic cos
  • Odpowiedz