Wpis z mikrobloga

  • 155
@mickpl Budka musi tak mówić by nie wyszło, że jakiś tam Hołownia ich projekt kasuje jednym przemówieniem. Po drugie, muszą uspokajać rynek, by nie wywołać paniki i krachu.
  • Odpowiedz
będziemy pracowali nad formą programu aby była do zaakceptowania przez wszystkich koalicjantów


@mickpl:

Za to ta forma bardzo nie spodoba się wyborcom.
Ale to nie ważne, bo nowy projekt zostanie zaprezentowany
  • Odpowiedz
@Dlkvv ; @mickpl ; moim zdaniem jest tak jak mówi. Czyli Hołownia do wyborów będzie mówił że nie ma szans, a po wyborach dogadają się, trochę pozmieniają i wprowadzą. 2050 są mocno populistyczni, co pokazali programem wyborczym, którego aktualnie nie realizują :) a Hołownia zmienia poglądy jak flaga na wietrze. Wspomnicie moje słowa :)
  • Odpowiedz
  • 3
@manticore Hołownia gra na przetrwanie swojego ugrupowania. Jeśli jasno nie pokaże wyborcom różnic w swoim programie, to z czasem zostanie wchłonięty przez KO i PSL. Co ważniejsze, Hołownia chce wygrać z Trzaskowskim i ma na to spore szanse, więc KO ciężko będzie go przekonać.
  • Odpowiedz
@mickpl @Dlkvv @manticore @CzarnaSylweta
Wbrew temu co wam się wydaje duuuuża część wyborców uważa ten program za dobry bo albo nie zdają sobie sprawy jakie tragiczne skutki ma on na rynek (analfabetyzm ekonomiczny) albo po prostu mają #!$%@? na wzrosty bo z niego chcą korzystać (albo ktoś z ich rodziny)
Mam kilku dalszych znajomych którzy skorzystali z pisowskiego 2% i #!$%@? ich obchodzi, że ceny wzrosły o te
  • Odpowiedz
@Kangaro: zgadzam się z Tobą, też mam takich znajomych. Również znajdą się beneficjenci i ci którzy skorzystaliby z kredytu 0% powinni nawet na tym zyskać, więc wcale się im nie dziwię że są za. Natomiast większość moich znajomych jak i nastroje w internecie / ankietach są na nie. To bardzo rozważne zagranie ze strony koalicji by przed wyborami spojrzeć na sondaże i poprawić swoją narrację.
W ostatnich sondażach 2050 pod
  • Odpowiedz
Wbrew temu co wam się wydaje duuuuża część wyborców uważa ten program za dobry bo albo nie zdają sobie sprawy jakie tragiczne skutki ma on na rynek (analfabetyzm ekonomiczny) albo po prostu mają #!$%@? na wzrosty bo z niego chcą korzystać (albo ktoś z ich rodziny)


@Kangaro:

No taka twoja bańka. W ostatnich sondażach to było koło 20% wyborców
  • Odpowiedz
@CzarnaSylweta zdaje sobie sprawę, że kilka osób w dalszym otoczeniu nie jest odpowiednią grupą statystyczną, przytoczyłem ich tylko po to aby przedstawić spojrzenie danej grupy na program dopłat.
Zgadzam się z Tobą co do argumentów przeciw jednak:

-grupy facebookowe też są pewnego rodzaju bańką informacyjną

-wydatki socjalne nie byly glownym napedem młodych
  • Odpowiedz
@Dlkvv:

Budka musi tak mówić by nie wyszło, że jakiś tam Hołownia ich projekt kasuje jednym przemówieniem. Po drugie, muszą uspokajać rynek, by nie wywołać paniki i krachu.


Ale fikoły. Bud(k)a.
  • Odpowiedz