Wpis z mikrobloga

@snc_: Jestem na etapie projektowym budowy domu i wybrałem okna Schuco na wąskim profilu i ukrytym skrzydle. Mega to wygląda, jakościowo podobno górna półka.

W domu gdzie mieszkam teraz trzy lata temu wymieniałem okna i poszły profile Aluplast, ogólnie nie polecam, słaba jakość.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
To mi pomogliście. Co komentarz to inne okno :D Za duży wybór jest tych producentów i profili. Każdy producent ma opinie dobre i złe przez co nie wiadomo co wybrać
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@WpisujcieMiasta: Podeślij mi kontakt do chłopa. Skłaniam się ku Veka Softline 82, ale pytanie jakiego producenta okien wybrać który je robi i mi nic nie #!$%@?.

Jaki profil Veka w oknach masz? Jak z dźwiękoszczelnością? Ja musze mieć w domu totalną ciszę
  • Odpowiedz
Skłaniam się ku Veka Softline 82


@snc_: Vetrex, tylko wybierz dobrą ekipę bo profile i producent to połowa sukcesu, druga połowa to odpowiedni montaż.
  • Odpowiedz
To mi pomogliście. Co komentarz to inne okno :D Za duży wybór jest tych producentów i profili


@snc_: Generalnie z wyborem okien to idzie naprawdę #!$%@?ć, profile, producent i jeszcze dochodzą okucia. Na dodatek każdy na grupach pisze coś innego, ja jak zacząłem robić jakiś research to im dłużej czytałem tym mniej byłem zdecydowany xD

Veka będzie w miarę spoko, też będę miał V82, choć na grupach jest sporo opini
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Zabi96

ja jak zacząłem robić jakiś research to im dłużej czytałem tym mniej byłem zdecydowany xD

Same here. Im więcej czytam tym mniej wiem

Na razie wysyłam zapytania do firm znalezionych w okolicy które mają min 4.5 gwiazdki i co najmniej kilkadziesiąt opinii na google
  • Odpowiedz
@snc_: PVC. 35k netto z montażem
11 okien, 40 m2 powierzchni okien, 85m ościeżnic. 9 okien do ziemi z poszerzeniami systemowymi PVC, Fix 3m dzielony na pół, okno tarasowe 4m (1m zwykłe skrzydło z płaskim progiem + 3m fixa podzielonego na pół), 2 razy 1,5x2,4m, 2x2,4m, 3 razy 0,75x24m i dwa okna 2,2x1,5m
Wysokość okien 2,4m, ciepłe ramki, czarne uszczelki itp. Kolor jasny dąb obustronny.
Wszystkie okna otwierane 1 część otwierana a druga fix.
Za samo okno tarasowe 4m wyszło 8,5k zł, HST w PVC o tym wymiarze miałem wycenę na 18k zł + dodatkowe 1,5k za montaż z żurawiem.
Nie brałem szczelnych montaży, sam sobie zaciągne
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Zabi96: W którym roku dostałeś taką wycenę? Też chce taką () Ja mam policzone 95 m2 okien i 205 m ościeżnic. To 2.3 raza więcej. Jeśli miałbym zapłacić 2.3 raza więcej niż Ty, czyli 80k, to bym brał.
  • Odpowiedz
W którym roku dostałeś taką wycenę?


@snc_: Za 5 dni przyjeżdżają mi je montować :) To cena netto więc trzeba doliczyć jeszcze 8% VATu, przyznam że naprawdę wyszło nam to ekonomicznie bo ze wględu na rozmiary nie trzeba żurawia, żadnych klejonych czy hartowanych szyb, wszystko na parterze, bez szczelnych montaży i purenitów.
No i mamy zwykłe plebsowe drzwi balkonowe bez HSów czy Slide, u Ciebie przy takiej powierzchni pewnie już
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Zabi96:

Za 5 dni przyjeżdżają mi je montować

No to bajka. 8% vatu przy takiej niskiej cenie to pryszcz.

Największa fanaberia w moich oknach to 2 x HST 5x2,4m dzielony na 3 części + 4x2.4m dzielony na 2. Zastanawiam się czy tego HST 5m nie zamienić na zwykłe drzwi balkonowe. Będę mieszkać w lesie, więc muszę mieć duże okna żeby nie było ciemno
  • Odpowiedz
Zastanawiam się czy tego HST 5m nie zamienić na zwykłe drzwi balkonowe.


@snc_: Aktualnie praktycznie wszystko można połączyć łącznikami i HSy nie są jdynym rozwiązaniem na duże przeszklenia. Zamiast HSa możesz zrobić 2m drzwi z ruchomym słupkiem + fixa 3m i masz 2m przejścia za jakieś 11-12k zł lub 1m drzwi z płaskim progiem +2 fixy po 2m.
U mnie gdyby nie chodziło o kasę to pewnie wziąłbym HST, ale
  • Odpowiedz
@snc_: Jako osoba/firma montująca na co dzień najlepiej sprawdza się połączenie profili Veka/Schueco i okucia Roto. Pracowałem jako monter zarówno dla producenta jak i małego punktu handlującego oknami różnych firm i to w tych małych punktach gdzie często właściciel nad wszystkim czuwa jakość wykonanej usługi musiała być wyższa.
  • Odpowiedz
Na pewno Salamander BE82 się nie nadaje na takie duże przeszklenia bo nie jest wystarczająco sztywny.


@Zabi96: @GERDS
Pytanie, a jak sprawdxi się w oknie 2,5mx2,3m składającego się z 3 kwater: Fix oraz 2xRU z słupkiem ruchomym? Okucia roto nx.
Dostałem dobrą ofertę od szeroko polecanej firmy w mojej okolicy.
  • Odpowiedz
  • 0
@bdg-bro znam się tyle co przeczytałem w internecie ale przy 2,5m i 3 częściach spokojnie powinno dać radę, choć jak BE82 to najlepiej z Eko-Okna i dopłacić do zamkniętej stali 2mm
  • Odpowiedz