Wpis z mikrobloga

Dzisiaj cos mnie naszlo aby zamowic „kraftowego” kebaba na dowoz. Nie robie tego od dawna - pizze robie recznie w piecyku (wychodzi lepsza niz w restauracjach), makarony kupuje skladniki i Molisane, hamburgery z dobrego miesa rowniez w domu itp. 100% zdrowego jedzenia, ale wyjatkowo pomyslalem, a niech strace.

Wchodze na strone, wybieram bydlaka 400 gram miesa - 50 zl. Ponadto dowoz 9 zl :) Zamawiam, ma przyjsc o 12:50 (zamowilem o 11). Czekam do 13:15 po czym dzwonie do restauracji. Tam oczywiscie wymowki, ze oni zrobili na czas, a to „firma zewnetrzna” dowozi, ze czas jest orientacyjny - jednym slowem stale #!$%@? ktore wciskaja kazdemu. Nic a nic mnie to nie interesuje - placac 59 zl, ten kebab powinien byc o 12:30, a na dodatek cieply, smaczny i powinni dorzucić deser wraz z napojem (tak robili kilka lat temu jak mieszkalem za granica i dowozenie fast foodow przez ubery stawalo sie popularne). Tak sie nie stalo oczywiscie i typ (ksiaze sawanny, ani be ani me po polsku) przyniosl go o 14:00. Zamowienia nie odebralem, z grzecznosci zadzwonilem do restauracji informujac o decyzji. Na moje szczescie wybralem platnosc przy odbiorze, tak to bym sie uzeral ze zwrotem.

To byl znak, aby nigdy w zyciu nie zamawiac niczego na dowoz, a jak chodzic do restauracji to tam gdzie zrobienie dania wymaga wiele czasu, umiejetnosci czy dobrych skladnikow. Niech polskie gastro ginie, 99% miejsc powinno byc zamkniete. Ha tfu na #januszebiznesu

Ostatecznie wyjalem z lodowki kawal rostbefa, ugotowalem kuskus, pokroilem warzywa i zjadlem ze smakiem.

#januszebiznesu #oswiadczenie #takbylo #gastronomia #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto: Ja zauważyłem, że właśnie pośrednicy jak glovo, uber, pyszne czy wolt to w miarę szybko dostarczają. Gorzej jest jak knajpa ma swojego dostawcę, często jednego-dwóch. Ale wtedy u mnie w robocie zamówienie robią już o 10-11 i proszę o dostawę po 13.
Pewnie też sporo zależy gdzie mieszkasz.
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto Mam na to sposob, obojetnie czy pizza czy sushi czy kebs, zamawiam z platnoscia przy odbiorze i jezeli nie jest na deklarowany czas to dzwonie pytam za ile bedzie. Zdarzalo sie, ze mowili do 15 min, wtedy czekam owe 15 min i jezeli nie przyjechal to dzwonie, ze rezygnuje z zamowienia. Wtedy oni maja problem i prosza aby przyjac zamowienie.
  • Odpowiedz