Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem z dobrego domu, ojciec z wykształcenia fizyk a matka dentystka zawsze o mnie dbali i zachęcali mnie abym też się uczył. W trakcie matury chodziłem na dodatkowe zajęcia z informatyki gdyż rodzice mówili że jest to przyszłościowy oraz dobrze płatny zawód, posłuchałem się ich, 5 lat ciężkiej nauki i co? nawet nie mogę znaleźć stażu.

Rodzice zawiedzeni i rozczarowani, mówili że się mylili i żebym jeszcze raz poszedł na studia, tym razem na medycyne powtarzając maturę, oczywiście oni chcą mnie utrzymywać przez ten czas, ale mam już 24 lata dyplom, a zatrudnienia brak. Nie wiem co mam w takiej sytuacji zrobić, niby mam zawsze zaplecze u rodziców, ale jednak 5 lat mojego życia poszło na marne. Jakie jest wyjście w takim przypadku?
#programowanie #matura #nauka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli jako magister nie możesz znaleźć żadnej pracy w IT to masz jakiś problem z rozmowami rekrutacyjnymi. Jeśli ciebie psychicznie, a rodzinę materialnie stać na drugą edukację to nic, poza latami życia nie stracisz.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: medycyna to oczywiście obecnie najlepszy możliwy wybór jeśli chodzi o studia. studia takie jak informatyka są nic nie warte, bo nie dają ci one żadnych kwalifikacji.
ale to nie jest tak, że jest tylko medycyna i nic więcej.
ja ze swojej strony polecam przekwalifikować się na konsultanta SAP - ogromne hajsy, duże zapotrzebowanie.
  • Odpowiedz