Wpis z mikrobloga

Witajcie moi mili
Z racji że mój pierworodny (6 level) radzi sobie bardzo dobrze na rowerze i wycieczki po 20km nie stanowią dla niego problemu jestem zmuszony kupić rower - dotąd korzystałem z roweru miejskiego.
Zastanawiam się nad zakupem Kross Hexagon 5.0 - czy jest to dobry wybór ? Jazda 80% to drogi rowerowe
#kross #rower #hexagon
  • 6
  • Odpowiedz
@JimiEx: Weź taki rower jaki Ci się podoba wizualnie i przyjemnie na nim siedzi. Po 1. w tym budżecie nie ma znaczenia czy przerzutka będzie minimalnie lepsza, koła odrobinę cięższe itp, bo po prostu wszystkie rowery będą podobne. Po 2. z prędkością jazdy na rowerze sześciolatka mógłbyś jechać równie dobrze składakiem - zwłaszcza że mowa jest o 20 km.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pp93 z tym że mój 6cio latek jest większy niż jego rówieśnicy i obecnie jeździ na kole 20" i jak zapoda najwyższy bieg to na miejskim składaku ledwo co idzie go dogonić
  • Odpowiedz
@JimiEx: Rozumiem, Twój syn jest tym mitycznym "synem koleżanki Twojej starej". W takim razie polecam szosę aero, ale i tak pewnie ciężko będzie go dogonić jak depnie w korbę.
To jest sześcioletnie dziecko na dziecięcym rowerze, nieważne czy jest mniejsze czy większe niż rówieśnicy. Jeśli nie jesteś spasionym Januszem (a zakładam, że możesz być skoro nie nadążasz za sześciolatkiem) to nie ma znaczenia na jakim rowerze będziesz za nim jechał.
  • Odpowiedz
@pp93:
Zapominasz, że o ile dziecko ma słabsze mięśnie to ma też mniejszy ciężar do targania. O ile na dłuższych dystansach problemu nie będzie to jak najbardziej jestem w stanie zrozumieć, że regularnie jeżdżący dzieciak odstawia pracującego przy biurku dorosłego na sprintach.

@JimiEx
Jeśli nie zamierzasz jeździć w co najmniej umiarkowanym terenie to lepszym wyborem będzie cross lub fitness.
Osobiście, nie jestem też fanem Krossa który lubi wsadzać "pułapki" do swoich
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Aramil dzięki za podpowiedź
Stawiałem na krossa ze względu na to że jakieś 15 lat temu kupiłem też hexagona tyle że V2 i służył dzielnie a lekkiego życia nie miał
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad zakupem Kross Hexagon 5.0 - czy jest to dobry wybór ? Jazda 80% to drogi rowerowe


@JimiEx: jak to ma być przyjemność z jazdy, to szerokie opony z głębokim bieżnikiem według mnie będą kiepskim wyborem na ścieżki. Fitness będzie lżejszy, ale nie będzie amorka. Cross wypada trochę lepiej.

W podobnym budżecie Riverside 500 to fajna propozycja do takiej jazdy. Jeśli masz gdzieś blisko Decathlon, to warto się wybrać.
  • Odpowiedz