Wpis z mikrobloga

To jest aż niesamowite jak niewielka aferą w mediach jest ta sprawa z FS xD
Co się dzieje z tym krajem, przecież ten temat powinien nawet z lodówki mi wychodzić
Jesteśmy jednak żałośni i zasługujemy na takich cwaniaków u władzy

#polityka
  • 22
  • Odpowiedz
@mam_spanko: liczę na to, że sprawa się jeszcze rozbuja. To jest afera, ale my dostajemy ochłapy informacji, bo wszystko dzieje się tak jak dziać się powinno - najpierw śledztwo, zamykanie podejrzanych, zeznania i dopiero potem społeczeństwo dostaje wiadomość. Prokuratura ma całość, więc czekamy na wnioski o uchylenie immunitetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Wyobrażam sobie że ktoś kto np. stracił wakacje kredytowe i słyszy jak w jego mieście pojawiają się zwolnienia grupowe, widzi jak drożeje żywność a czekają go kolejne podwyżki opłat za prąd, pewnie po prostu interesuje się czymś innym niż maglowane od pół roku "wybory kopertowe" albo FS.
  • Odpowiedz
@mam_spanko: na TVN temat jest grillowany w każdych wiadomościach i wszystkich programach publicystycznych: tak jest, kawa na ławę czy loża prasowa od kilku dni także nie wiem o czym mówisz

Kilka dni temu pisowski poseł w programie "tak jest" na początku rozmowy o tej aferze pokłócił się z posłem lewicy i uciekł ze studia XD
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Bo już było tyle afer na podobne bądź znacznie większe kwoty że ludzie sie przyzwyczaili. Fundusz sprawiedliwości wspomógł różne organizacje kwotą łączna 216mln złotych. Załóżmy, że nawet połowa będzie zdefraudowana to 108mln złotych.

Gdzie za PISu była też np. Afera SKOK gdzie zdefraudowano około 5 miliardów złotych. 50 RAZY WIĘCEJ.
Orlen niedanwo stracił 1,6mld złotyc to 16 razy więcej.

Ta Afera to nie jest nic co by miało wywrocic do góry nogami starą władzę tylko po prostu mała cegiełka do ich
  • Odpowiedz
Wyobrażam sobie że ktoś kto np. stracił wakacje kredytowe


@DrCieplak: o, to ja. W pompie to mam. Brałem kredyt ze świadomością ryzyka. Były wakacje to nadpłaciłem.

jak w jego mieście pojawiają się zwolnienia grupowe, widzi jak drożeje żywność a czekają go kolejne podwyżki opłat za prąd, pewnie po prostu interesuje się czymś innym niż maglowane od pół roku "wybory kopertowe" albo FS.


@DrCieplak: i tu jest błąd takiego
  • Odpowiedz
@Ogau: Do czego doprowadziło? Inflacja była w całej Europie środkowej, w krajach bałtyckich nawet wyższa. A wzrost PKB był najwyższy w Unii. Warto porównać do innych krajów.
  • Odpowiedz
słyszy jak w jego mieście pojawiają się zwolnienia grupowe, widzi jak drożeje żywność a czekają go kolejne podwyżki opłat za prąd,


@DrCieplak: do tego ¯\(ツ)/¯

Polska za PO w trakcie kryzysu wyglądała najlepiej na tle całej Europy. Teraz wyglądaliśmy przeciętnie na tle wschodniej Europy. Mamy też najwyższe ceny prądu w całej UE. Założę się, że dla ciebie to ta druga opcja jest lepsza ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Afera z FS to złamanie tabu dmuchane przez "jakąś" partyjną młodzieżówkę (znamienne, że przed chwilą pisałem to samo pod identycznym wpisem jak Twój; przekaz dnia?), która pomija fakt, że tak działa każda władza, która dopcha się do koryta. Mainstream Wam tego nie pociągnie, bo rozumie, że to gryzienie fujarki, z której pili, piją i będą dalej chętnie pić mleczko.
  • Odpowiedz
@Ogau: To nie jest prawda. W 2009 faktycznie była zielona wyspa ale w latach 2011-2014 już nie było tak kolorowo. W latach 2016-2022 Polska miała największy wzrost PKB per capita po Irlandii w UE.
  • Odpowiedz