Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ja dobrze rozumiem, że wniosek o wakacje kredytowe składamy jednorazowo od razu na maksymalnie 4 miesiące, czyli wystarczy spełnić warunek RdD na dzień złożenia wniosku i jesteśmy czyści, nawet jeśli zarobki od kolejnego miesiąca pójdą znacznie do góry? Czy coś pokręciłem?

Mam taką sytuację, że naprawdę niewiele brakuje do granicy 30%, a jednak ryzykować nie chcę. Powiedzmy, że mam możliwość wzięcia w zakładzie pracy pożyczki 0%, która jest potrącana z pensji (na konto trafia wynagrodzenie pomniejszone o ratę pożyczki). Jeśli takową wziąłbym teraz, to zarobki za maj obniżyłyby mi się na tyle, że średnia za ostatnie 3 miesiące wyjdzie powyżej 30%.

Co myślicie, ma to sens?

#wakacjekredytowe #kredythipoteczny #kredyt
  • 22
  • Odpowiedz
@foobarek: wszystko co jest zgodne z prawem a przyniesie Ci korzyść ma sens, ja bym na Twoim miejscu w to szedł, 4 raty nadpłaty piechotą nie chodzi
  • Odpowiedz
Mirki, czy ja dobrze rozumiem


@foobarek:

Nie.

dobrze rozumiesz, wniosek składa się od razu na 4 miesiące


@Saander

I jeszcze raz nie.

Jeśli składasz wniosek na mniej niż 4 miesiące to możesz później wrócić do niego i wysłać kolejny wniosek na kolejne miesiące. Po pierwszym wniosku z listy wyboru znika miesiąc na który wniosek został złożony.
marcingliwice - >Mirki, czy ja dobrze rozumiem

@foobarek: 

Nie.
dobrze rozumiesz, w...

źródło: wk

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Saander: @TS_X9 @marcingliwice
Dzięki za odpowiedzi.

Interesuje nas sytuacja w której składam wniosek od razu na maksymalną ilość miesięcy. Możemy dla uproszczenia nawet założyć, że pożyczkę już wziąłem jakiś czas temu.

Generalnie podstawowe pytanie brzmi - spłata takiej pożyczki obniży mi wpływ wynagrodzenia na konto (bo pracodawca od razu odciąga część), natomiast czy na pewno pomniejszy realny dochód?
  • Odpowiedz
@foobarek: Bank sprawdzi wpływ wynagrodzenia z firmy a ono będzie już zwiększone więc będzie git. Bank nie ma narzędzi żeby sprawdzić Twój pasek z wypłaty
  • Odpowiedz
@foobarek: mnie to w ogóle zaskoczyło, że da się od razu na oba okresy złożyć. Byłem pewien, że skoro jest deklarowany poziom dochodu do radu, to będzie ponowna deklaracja przed drugim okresem, a tu nie, można od razu na 4 złożyć i jak teraz się spełnia to wystarczy. Dziwne. Powinno się dać na 2 i potem ponowna deklaracja i na kolejne 2, bo komuś mogła np. pensja wzrosnąć, bo raczej Glapa
  • Odpowiedz
@Fiodooor:

Banki będą sprawdzać przede wszystkim, czy we wniosku o wakacje kredytowe podano prawdziwe dochody. Będą weryfikować rzetelność deklaracji na podstawie posiadanych przez siebie informacji, jak również informacji, które wymieniają między sobą. Mogą zwrócić się również o udzielenie szczegółowych informacji do urzędu skarbowego - tłumaczy adwokatka Weronika Magdziak Śliwa z kancelarii Kochański i Partnerzy. Dodaje, że nie warto podawać nieprawdziwych danych. Kodeks karny przewiduje za ten czyn od 6 miesięcy do
  • Odpowiedz
@Fiodooor: ale będziesz obsrany, jak dostaniesz wezwanie z artykułu 286 kk xD trzymam kciuki, żeby cię dojechali, nie powinno być to trudne, ponieważ bank normalnie występują do US o dane z pit xD
  • Odpowiedz