Wpis z mikrobloga

siema mirki,
pomożecie może mi wybrać nowe auto?
rozglądam się za sedanem/coupe (raczej 4-drzwiowe) klasy średnio-wyższej (xd)
- zależy mi na tym, żeby był uniwersalny (i po mieście i po autostradzie i przy jakimś wyjeździe w góry i po wąskich włoskich uliczkach)
- miał dosyć wysoki standard (kamerki, wspogacze, komfort)
- był ładny dla oka (wiem, że kwestia względna, ale chodzi mi o auto raczej eleganckie)
- fajnie jakby to była hybryda, ale benzyna też akceptowalna

cenowo dobrze by było za tegoroczny/zeszłoroczny model zmieścić się w 300k, ale mogę przemyśleć delikatnie droższe konfiguracje
chodzi mi o auta raczej z salonu, od dealera, bo chciałbym go wziąć w leasing

rozważam póki co: giulie, cla200, volvo s60, jaguara xe

będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie co do tych modeli lub propozycje i uwagi co do czegoś innego :)

#samochody #alfaromeo #jaguar #mercedes #volvo
  • 10
  • Odpowiedz
@t__l niedawno szukałem czegoś podobnego i padło na Giulię, nie ukrywam, że silny wpływ miały względy estetyczne, szczególnie wnętrza. Bo o ile merc, bmw czy audi z zewnątrz się jakoś prezentują (może poza bmw ze świecącą ramką grilla XD), to środek według mnie nudny albo wręcz słaby.
Samochód sam w sobie ma swoje wady (kamera cofania, lag na skrzyni przy starcie, poprawny infotainment), ale poza tym jestem bardzo zadowolony. Mam asystenta
  • Odpowiedz
@t__l: Jak masz możliwość ładowania w domu to może tesla 3 performance? 220k za 3s do setki i wyposażenie jak w beemce za 350k?

Gulia to dobry wybór tylko jest to segment D czyli już większe auto. Segment C jest fajnym kompromisem i będzie to zwinniejsze auto w sportowej wersji. Za 300k to pewnie cla35 dałoby się skonfigurować (pamiętaj o rabatach).

Mustang jest bardzo fajny i specyficzny. Pali jak smok i nieco cięzko się prowadzi. Jeśli chcesz takie auto to nie są to poważne
  • Odpowiedz
@t__l coraz częściej w nowych autach prawe lusterko nie jest elektrochromatyczne np. w mercu i volvo. Giulia posiada. Giulia znowu nie ma kamer 360 i wentylowanych foteli. Wnętrze alfy zamiata wszystkie inne modele dzięki pięknie wkomponowanemu ekranowi w deskę rozdzielczą, tabletoza nie razi w oczy. No i najważniejsze, Giulia fantastycznie się prowadzi. Umawiaj jazdy i jeździj, dopiero potem przyjdzie czas na myślenie o drobiazgach.
  • Odpowiedz
@t__l: Bierz Giulie. Piszę to jako fan BMW i zwolennik nieoczywistych/nierozsądnych wyborów. Giulia zamiata całym tym towarzystwem.
  • Odpowiedz