Wpis z mikrobloga

232 433 + 17 + 9 + 15 + 60 + 61 = 232 595

Bolidowe trasy z tego tygodnia

Pierwsza to taka objazdówka przez Katowice z zahaczeniem o Park Śląski

Dwie kolejne to pracodomy

60 km - Trasa: Katowice - Jeziora Pogoria - Katowice przez Katowice - Siemianowice - Wojkowice - Strzyżowice - Psary - Sarnów - Przeczów - Dąbrowę Górniczą - Będzin - Sosnowiec - Katowice

Jedna z najlepszy tras wycieczkowych jakie nie raz już robiłem. Trochę miasta trochę wiosek + jeziorka Pogoria IV i III do tego mało przeszkód na drodze i w powrotną drogę jazda w dużej mierze trasą i ścieżką. Na tym pierwszym jeziorku aż tak tragicznie z tłumami nie było zaś na drugim jakieś zawody się odbywały czy coś i były ponadstandardowe tłumy. Potem wjazd na Wał Przemszy i jazda aż do Będzina a następnie na Sosnowiec i Katowice przez Borki oraz Bulwary Rawy.

61 - Trasa: Katowice - Ruda Śląska - Mikołów - Chudów - Gierałtowice - Knurów - Nieborowice - Żernica - Gliwice

Wycieczka którym głównym celem był Zamek albo w zasadzie ruiny Zamku w Chudowie. Na początku trochę lasu na Muchowcu potem przejazd przez Ligotę do Piotrowic i na Zadole a dalej na Panewniki. Tam w lesie niestety okazało się że nagle koło się zablokowało. Już myślałem że obręcz czy coś poszło się kuku (bo już tu mam inne problemy) ale fart - tylko metal trzymający błotnik się od niego oderwał i przesunął. Naprawiłem i pojechałem dalej na Rudę, tu szybki przejazd i wjazd na wojewódzką do Mikołowa, niestety ta droga w remoncie więc co chwilę się na światłach stawało. Jazda mało przyjemna no ale blisko do Chudowa. Na Zamku jakaś impreza i dużo ludzi więc tam tylko chwilę byłem i pojechałem do Nieborowic. Po drodze jeszcze zachwycałem się knurowskimi kopalnianymi klimatami. Na Nieborowicach szybki postój przy dawnej i nieczynnej stacji wąskotorowej a potem przez Żernicę do Gliwic.

W poście fotki z tej ostatniej wycieczki a w komentarzu będzie reszta

#rowerowyrownik #rower #slask #zaglebie #pogoria #gliwice #kolej

Skrypt | Statystyki
sylwke3100 - 232 433 + 17 + 9 + 15 + 60 + 61 = 232 595

Bolidowe trasy z tego tygodni...

źródło: IMG_20240526_200520

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@sylwke3100 szanuje za twoja wytrwałość. Ludziska grawelami, szosami czy innymi mtb zasuwają a ty składaczkiem. I przez ciebie opuszczę rodzinę i sam się udam w taką podróż.
Szcun cumplu
  • Odpowiedz
  • 6
I przez ciebie opuszczę rodzinę i sam się udam w taką podróż.


@kupczyk: W taką podróż możesz zabrać rodzinę, oczywiście też na składaczkach( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem pod wrażeniem ilości kilometrów, których na nim robisz.


@G06DbT: Uparty jestem bo mam niewielki wybór a że lubię jeździć to jakoś sobie trzeba radzić
  • Odpowiedz
Uparty jestem bo mam niewielki wybór a że lubię jeździć to jakoś sobie trzeba radzić


@sylwke3100: Pamiętaj, że idealny stan posiadania rowerów to n+1 i zawsze się znajdzie jakieś miejsce na gravela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz