Wpis z mikrobloga

@Matula11: Wszystko ok, ma te wszystkie rzeczy do "autoczyszczenia", rurką od mleka puszcza parę itp. Oczywiście jest też tryb kompleksowego czyszczenia z poziomu menu. Można wtedy wrzucić taką tabletkę i się sam umyje. Mój model ma też filtr do wody (te co podlinkowałem też mają). Twardość wody sobie ustawiasz na początku konfiguracji. Pojemniki na fusy, cały moduł zaparzający są wyjmowane.
A co do modułu mlecznego to jak pisałem czyści się sam
  • Odpowiedz
@Matula11: Kup budget philips z lattego. Najłatwiejszy do czyszczenia ekspress i system mleka. W tym budżecie na nic innego nie patrz. Dodatkowo ważna jest świeżo palona kawa np brazylia z blue orca coffe na allegro.
  • Odpowiedz
@epiceggplant: i co wnosi twój komentarz? Zamawiam kawę np. 10 Maja, paczka dociera 13 Maja, a data palenia na opakowaniu to 20 Maja. Nie wyczujesz, czy była palona tydzień czy dwa tygodnie przed zakupem, chyba że zamawiasz ten sam gatunek za każdym razem i samodzielnie mielisz, a nie po prostu wsypujesz do podajnika w ekspresie.
  • Odpowiedz
@lansvans: Podziel sie w takim razie firmą, która robi takie akcje. Nie spotkałem się jeszcze z tym. Świeżo paloną kawe bardzo łatwo poznać, szczególnie przy robieniu espresso, nie wspominając o zapachu z opakowania gdzie przy świeżej kawie będzie on ostry z powodu odgazowywania ziaren.

Trochę znam się na robieniu espresso więc, tak samodzielnie miele i przygotowuje w ekspresie kolbowym. Co nie jest żadnym wyczynem ale chodzi o zrozumienie flow i tego
  • Odpowiedz