Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć! Kończę magisterkę z elektrotechniki i zastanawiam się co dalej.

Sporo pracowałem z instalacjami elektrycznymi i przed pandemią dosłownie chwilę projektowaniu instalacji i nawet to lubiłem, ale podobno słabo z pieniędzmi w tej branży na dłuższą metę (tylko takie głosy słyszałem, nie wiem jak jest naprawdę, w miejscu w którym pracowałem zarobki były tajemnicą państwową xD). Na studiach programowałem sporo mikrokontrolerów (STM32, PIC, RP2040 i ofc Arduino ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale zero odzewu na wysłane CV (a w embedded nie ma zbyt wielu ofert pracy, nawet w mieście wojewódzkim). Z elektroniki nie ogarniam za dużo, chociaż kilka projektów miałem w KiCadzie włącznie z wykonaniem płytki PCB dla mikrokontrolera.

Do IT typowo się pchać nie chcę, bo programowanie czegokolwiek innego niż embedded po prostu mnie męczy.

Osoby, które kończyły ten sam kierunek, możecie powiedzieć co robicie po nim? Albo możecie dać jakieś wskazówki co jeszcze można robić ciekawego w tej branży?

#elektrotechnika #studia #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim gdzie mieszkasz?
Jest sporo firm, które realizują projekty po całym świecie i wysyłają tam pracowników - polecam programowanie smart magazynów/wózków widłowych/robotów/linii produkcyjnych.
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim
Pracowałem 3 lata po studiach w takiej formie (ale czystko IT, oczywiście są inne działy) - i zwiedziłem kawał świata za firmowe $ - jak nie masz zobowiązań to polecam.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > podobno słabo z pieniędzmi

Zdefiniuj "słabo". Pracuję w branży, robię co lubię i zarabiam dość dobrze; znajdą się z pewnością ludzie na OE zarabiający więcej, czy tacy co będą pieprzyć że jak ktoś nie pracuje w 100% zdalnie to gówno, ale to twój wybór. Jeśli jesteś dobry - dobrze znasz embedded i kilka języków programowania (celuj w C,Cpp, Rust, Zig) to spokojnie znajdziesz pracę.

Z elektroniki nie ogarniam za dużo
  • Odpowiedz