Wpis z mikrobloga

czy da się ogarnąć wszystkie potrzebne dane do kupna felg bez odkręcania koła?

na wewnętrznej stronie opony mam tylko te podstawowe dane 245/45r18/96w

natomiast na tej stronie wpisałem dane jakie chcieli i znalazło niby felgi dopasowane, wierzyć w to?
https://velonity.pl/audi-a6-4g-c7-limousine-felgi-aluminiowe/2-0l-tdi-140kw-190-ps/#!felgenfilter/gutachten_filter=gutachten_filter_abe/gutachten_filter=gutachten_filter_ece/sortiert=empfehlung

jestem zmuszony odkręcać koło?

#motoryzacja #samochody #opony #felgi #audi
  • 10
  • Odpowiedz
@kopytakonia: Wszystko zalezy od tego jaki spas chcesz uzyskać, jesli wypchnac obecne kola troche na zewnatrz i spasowac lepiej wizualnie to wypadaloby znac dokladne parametry obecnego koła. A jesli jako tako i w akceptowalnym zakresie, zblizonym do oem to takie z gneratora beda pasować
  • Odpowiedz
@kopytakonia:

zalezy.
srednice piasty znajdziesz bez problemu i powinna byc stala dla tego modelu. mi internet mowi ze dla tego audi jest to 66,6mm

natomiast ET moze byc roznie, bo ono jest dobierane w zaleznosci od szerokosci felgi i opony, jak kolo robi sie co raz szersze symetrycznie z obu stron to moze sie okazac ze bedzie ocierac np o wahacz jakis. i offset ET maleje zeby wysunac kola na zewnatrz zeby na pewno nic
  • Odpowiedz
@kopytakonia:

nie mozesz.

inne jest ET przy feldze 20 cali gdzie opona jest pewnie 245 szeroka, a inne ET jest przy feldze 16 gdzie opona jest na przyklad 205 mm szerokosci (daje tylko przyklad, nie znam rozmiarow kol w Audi)
jak widzisz na tym przykladzie jedno kolo jest 4cm szersze niz drugie, czyli z obu stron po 2cm. czyli wewnetrzna krawedz opony jest 2cm blizej zawieszenia, wahaczy amortyzatorow i mogla by o cos ocierac. dlatego przy szerokoich oponach daje sie mniejszy offset zeby wysunac je na zewnatrz (jezeli bylo
  • Odpowiedz