Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracait #programista15k
myslalem nad "side-hustle", i nie przychodzi mi nic mądrego do głowy. Jakiś czas temu napisałem własną apkę internetową, ale po jej skończeniu została w prywatnym repo i tyle - nisza zbyt mała żeby były z tego pieniądze, a jednak żeby to miało sens to trzeba by zakładać jdg, zapewniać sensowny support 24/7, itd. No, ale co się nauczyłem pisząc ją, to moje. Jednak jak się klepie kod wg. wymagań z work itema jest inaczej, niż jak zaczyna się od zera planując samemu wszystko.
Założyć software house? Przecież to nonsens, firmy które potrzebują małej informacyjnej "stronki" robią sobie to na wordpressie, albo zlecają niedożywionemu studentowi za 1000zł. Potrzebują duży projekt i mają dziesiąt, set tysięcy? To idą do accenture czy innego asseco a nie do małego software housa. Plus mam za mało doświadczenia zwyczajnie.
Z mojej pensji pod koniec miesiąca zostaje mi ok 6.5k i uważam że jest to po prostu mało - naoglądałem się tych jutuberów, którzy bez żadnych umiejętności i wiedzy jeżdżą lambo za kasę z jutubów i się zastanawiam co źle w życiu zrobiłem - może zamiast zostania programistą trzeba było wybrać inną ścieżkę w życiu. Możecie mnie wyśmiać, że myślę jak dzieciak - może i tak, w sumie jestem młody.
niemniej, znalazł ktos jakiś magiczny pomysł na side-hustle dla programisty (only fansy odpadaja, pytam serio)?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@uzytkownik_wykop_pl: dane zaciągasz z sharepoint listy/workdaya albo czego tam chcesz, robisz dashboard w powerbi/tableau i cyk, masz wszystko. daily/weekly/monthly snapshot wysyłany z automatu na maila jeżeli managerowie nie otwierają go sami z siebie to też nie problem. zresztą większość firm na licencje e7 bodajże, także nawet o 10$ nie ma tu mowy. powodzenia z apką xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: dokładnie tak jak pisze @buntowniczaczupakabra jeżeli marzy ci się taka kaska jak jupiterom to musisz robić jakieś ksiązki, kursy, kupić boty obserwująće na instagram, puszczac płatne reklamy

Musisz udawać jakiegoś speca o SaaSa, kubernetesa, clouda czy cokolwiek innego i wmawiać innym, że bez twojej są #!$%@? programistami a po twoim kursie będą zarabiac 30k w branży IT

Tworzysz kurs za 1000zl, opylasz 2000 osobom i masz 2 mln
potem jakieś
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jak pracowałem w it to zacząłem piec chleby i inne. A teraz po 18 latach w testowaniu rzuciłem całe to it w diabły i piekąc trzy dni w tyg zarabiam już więcej niż zarabiałem wcześniej (a dniówkę miałem sporą)

Może zastanów się co lubisz robić i w czym jesteś dobry i czy można z tego mieć kasę?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja tam wolałem iść głębiej w speckę i tak więcej zarabiać niż dodawać godziny.

Technicznie to proponuję większe wejście w AI, SRE czy CERT a biznesowo skupienie się na jakiejś dziedzinie gdzie jest dużo kasy typu fintech albo inne regulowane firmy z PCI DSS, ISO, NIST regulacjami na czele i praca zdalna dla nich to kopalnia złota.

Mądrzejsza praca w taką samą ilość godzin > dodawanie sobie godzin.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Case in point: mój audytor ISO co robił u mnie w fintechu spędza wakacje śmigając sobie Aston Martinem po południowej Francji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Praca brzmi mega nudno = malo osób chce ja robić, a jest potrzebna bo regulacje = kuuupa £££ bo jest dobry i wyspecjalizowany.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim jak pracowałem w it to zacząłem piec chleby i inne. A teraz po 18 latach w testowaniu rzuciłem całe to it w diabły i piekąc trzy dni w tyg zarabiam już więcej niż zarabiałem wcześniej (a dniówkę miałem sporą)


Może zastanów się co lubisz robić i w czym jesteś dobry i czy można z tego mieć kasę?


@wykopowy_brukselek: o kurde a szukałem ostatnio twojego nicku, fajnie że ci się udało!
  • Odpowiedz