Wpis z mikrobloga

To była sprawa pełna zwrotów akcji, a wszystko zaczęło się w 2021 roku od policyjnego parawanu, który zasłonił protestujących pod Trybunałem Konstytucyjnym. Chcieliśmy wiedzieć, kto podjął decyzję o jego rozstawieniu.

Potem była zagubiona decyzja, nieprzekazana skarga do sądu, aż w końcu dziś, po 3 latach, WSA orzekł w sprawie naszej skargi na bezczynność Policji, która nie odpowiedziała na wniosek. Niestety usłyszeliśmy od sądu, że działania Policji nie muszą podlegać bieżącej kontroli, bo to może powodować dyskomfort i wpływać na ich decyzje.
A nam o to właśnie chodzi - by funkcjonariusze, podejmując decyzje, wiedzieli, że podlegają one społecznej ocenie. Będziemy składać skargę kasacyjną - więcej w tekście: https://siecobywatelska.pl/policja-parawan-i-tajemnica/

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #policja
WatchdogPolska - To była sprawa pełna zwrotów akcji, a wszystko zaczęło się w 2021 ro...

źródło: Policja, parawan i tajemnica

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Niestety usłyszeliśmy od sądu, że działania Policji nie muszą podlegać bieżącej kontroli, bo to może powodować dyskomfort i wpływać na ich decyzje.


@Watchdog_Polska: Dyskomfort xD Czyli Policja może robić co chce i nikt nie ma patrzeć na ręce, bo chłopaki się stresują.
  • Odpowiedz
@WaveCreator: w każdej robocie pracodawca cię na bieżąco kontroluje w dupie ma twój dyskomfort, czy to, że pracujesz gorzej jak ci ktoś na ręce patrzą i mowa tu też o zupełnie nieistotnych / banalnych branżach. A ci tu na Policji płaczą o to xD
  • Odpowiedz