Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,
Mam do was #pytanie 15.03.2024 miałem wypadek samochodowy w wyniku którego ucierpiałem tzn. wypuklina między kręgami, kołnierz ortopedyczny, drętwienie III - V palców lewej ręki (utrzymuje się do teraz), dyskopatia. Leczyłem się prywatnie ponieważ kolejki na NFZ cholernie długie. Łączny koszt na leczenie wyszedł 2000 złotych. Zgłosiłem to do ubezpieczalni z OC sprawcy. Ubezpieczalnia odrzuciła mój wniosek i przyznała mi tylko 111 złotych za lekarstwa, podając powód "Możliwość korzystania z NFZ". Dodatkowo za wyrządzone krzywdy, ból, opór psychiczny przez jazdą tą samą drogą przyznała mi 500 zł zadośćuczynienia.
Napisałem odwołanie, jednak co zrobić jeśli je odrzucą? Myślałem o Rzeczniku Finansowym jednak chyba najlepiej będzie udać się do sądu i wywalczyć całość za leczenie oraz większą kwotę zadośćuczynienia. Jak coś to #pzu

#ubezpieczenia #wypadek #samochody #motoryzacja #kiciochpyta #pomocy #pomocprawna #prawo #prawojazdy #ubezpieczenie
  • 3
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: tak jak koledzy wyżej radzą, w takich sprawach dobrze pogadać z prawnikiem.

Pamiętaj (czy tam podpytaj prawnika o możliwość) że nawet jak już uzyskacie odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, OPRÓCZ TEGO możesz wywalczyć w sądzie nawiązkę od sprawcy (a jak on ma OC w normalnej firmie to firma mu to odda).
  • Odpowiedz