Wpis z mikrobloga

Adrian Furgalski dziś w Polsacie potwierdził , że CPK będzie budowane. Na 34mln pasażerów tak jak zakładał poprzedni rząd. Planowane oddanie do użytku za 7 lat. Okrojona zostanie tylko kolej do najważniejszych linii (do Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska). Informacja legit, bo Furgalski jest w bezpośrednim kontakcie z rządem jako doradca. Cieszycie się?

#cpk #polska #polityka #4konserwy #neuropa #infrastruktura #gospodarka
aei9077 - Adrian Furgalski dziś w Polsacie potwierdził , że CPK będzie budowane. Na 3...
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
nie, kolej byla najważniejsza częścią tego projektu, a zarazem jedynym kierunkiem rozwoju ekologicznego transportu


@Kakoq: Te linie, które wymienił to jedyne linie, które miały szansę powstać przed 2030. Reszta póki co była palcem na wodzie pisana, żadnych papierów. Jak dla mnie to dobre urealnienie, jeśli tylko za tymi deklaracjami pójdą faktyczne czyny to ja będę usatysfakcjonowany. Mam nadzieje, że nie będą tylko majstrować przy dworcu i węźle kolejowym pod lotniskiem.
  • Odpowiedz
@aei9077: Myślę, że dobra decyzja. Raczej się skapli, że mają sporo do stracenia, jak tego nie zbudują, więc po prostu będą to kontynuować. Też muszą w końcu ogarnąć tą komunikację, bo już 2 razy była wrzawa, że CPK uwalone mimo że tak nie było.
  • Odpowiedz