Wpis z mikrobloga

Nie szuka ktoś może w województwie lubuskim, okolice Zielonej Góry/Nowej Soli jakiegoś szczura na przyuczenie BEZ DOŚWIADCZENIA? Myślę o stanowiskach typu młodszy spedytor/dyspozytor, asystent czy coś podobnego. OLX, pracujpl czy inne strony przejrzane.
#spedycja #spedytor #transport
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@4nietwojinteres4: Taki mam zawód, przynajmniej według papierka ( ͡° ͜ʖ ͡°). I tak chciałbym spróbować, ale bez doświadczenia jest tak ciężko się wbić w coś związanego z spedycją/logistyką, że głowa mała. Przynajmniej według moich doświadczeń.
  • Odpowiedz
@LynxOV ja na twoim miejscu od razu bym ci radził szukać sobie pracy jako logistyk, hajs pewnie podobny na początku i dużo mniej nerwów. Jestem po technikum logistycznym i przechodziłem przez spedycję i dla mnie to jedna z gorszych prac jakich miałem, a dużo już rzeczy w życiu robiłem. Jako logistyk jesteś pracodawcą dla takiego spedytora, plus masz większą szanse na rozwój zawodowy, hajs pewnie podobny chociaż jak jesteś dobrym spedytorem to
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4: logistyk na ten moment zarobi 5-6k max, chyba ze masz X doświadczenia w na prawde firmie, która dobrze płaci.
W spedycji jak jesteś dobry, to granicy nie ma. Tak masz rację, więcej nerwów, ale coś za coś.
Spedytor może pracować zdalnie 100%, logistyk? raczej ciężko w tej specyfice pracy.

Nie pchałbym się w logistyka, bo koniec końców zatrzymasz się na jakiejś granicy kasowej, której nie przeskoczysz.
Spedytorów dobrych szukają zawsze,
  • Odpowiedz
@KaweX: Ja mam pół roku doświadczenia w firmie logistycznej i zarabiam 8,5k jako logistyk, firma mi się udała ale nie jest to na pewno reguła tak jak mówisz, wiem że sufit zarobków jeszcze przede mną.
Logistyk też moze pracować zdalnie chociaż wiadomo częściej hybrydowo.
Jak znowu miałbym iść w spedycje to napewo nie drogową tylko i wyłącznie morską/lotniczą.
W spedycji żeby się przebić musisz być naprawdę bardzo dobry, i żeby ogarnąć
  • Odpowiedz
no pytanie teraz ile z tego jest podstawy a ile jakieś może nadgodziny.
Bo mówisz o 8500netto a tu sie okazuje ze to 8300 z premiami i może nadgodzinami.

Wypłata z premiami równe 8300.00 PLN
Co za przypadek. Idealnie wyliczone :)
  • Odpowiedz
tak, wynagrodzenie podstawowe i premia i wyszło równo 8300.00 PLN. Specjalnie zaokrąglili żeby ładniej wyglądało.
No i oczywiście wysłane Expressem elixirem
I oczywiście do PPK równo 200 zł płacisz , no wszystko idealnie równo.
Najlepsza księgowa w Polsce, firma płaci ppk równe 200 zł, wypłate podstawową i premie zaokrągla.

3 miesiące stażu i 8600 na uop jako logistyk.

No i oczywiście data na płatności 1-05, w święto 1go maja (sobota).
No, ale
  • Odpowiedz
@KaweX weź może iść do rudkowskiego na detektywa bo kropki łączysz jak on.
Tak bo oszukuje ze zarabiam tyle hajsu bo 8,5k to są #!$%@? miliony jak na polskie standardy i chciało by mi się zmyślać. Wyprowadź się do dużego miasta i zobaczysz że się tyle zarabia, a to wcale nie są kokosy.
  • Odpowiedz
Jestem z Warszawy i akurat znam rynek pracy :) Wiem ile sie zarabia jako spedytor i jako logistyk.
Jako logistyk bez doświadczenia, możesz liczyć na max 4000-5000 na start. Nie ważne czy to Warszawa czy Kozia Wólka.
Ty widzę na start masz +- 8k w co nie wierzę :) to moja opinia i tyle.
Screen udowodnił tylko że to to ściema ;) Miłego wieczoru i żyj dalej w tej bańce.

12k brutto
  • Odpowiedz
  • 0
@4nietwojinteres4: @KaweX Właśnie mam świadomość, że spedycja to więcej stresu, presji i częste jak nie ciągle bycie pod telefonem, ale też wydaje mi się, że większe siano o wiele. Chociaż te 8.3k co lata tam wyżej na skrinie to bardzo fajne pieniądze jak dla mnie dla logistyka i to według tego co mówisz bez wielu lat doświadczenia. Mówisz, że to jeszcze nie sufit, więc tym lepiej. Myślałem, że ten pułap jest
  • Odpowiedz
@LynxOV jako logistyk możesz też na luzie szukać potem pracy w jakiś korpo logistycznych, i tam też fajnie płacą. Znaczy życzę Ci dobrze jeśli chcesz iść na spedycję oczywcie ale no ja uważam że bycie logistykiem to lepsza opcja, ale pewnie raczej tylko w większych miastach bo są lepsze stawki.
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4 @LynxOV nie wiem jak bardzo jesteś wiarygodny ale gros osób mówi że do logistyki idziesz dla spokoju, a do spedycji dla kasy.
Nie masz co zakrzywiać rzeczywistości bo te twoje firmy gdzie logistycy dostają 10 k, są dla takich wyjadaczy jak spedycje gdzie spedytorzy robią po 30-40k.

Co do pytania OP- SPEDYCJA to ciężka psychicznie praca, która może przynieść ci ogromną kasę, ale tylko jeżeli się do tego nadajesz.
Robota mocno
  • Odpowiedz