Wpis z mikrobloga

Swoją drogą, kontakty seksualne z dużą liczbą osób bardzo często mszczą się w przyszłości (bo część ujawnia się z opóźnieniem). I wlicza się w to też miłość oralna, która swoją drogą dla kobiet może w ostateczności być śmiertelna i nie, nie mam na myśli zadławienia ;) .

I tu kłaniają się m.in. wirusy zapalenia wątroby, rak jamy ustnej, rak gardła, HPV, [choroby weneryczne](https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_przenoszone_drogą_płciową) . Jest z czego wybierać.

Więc osoby, które
  • Odpowiedz
@CamusVevo: i bardzo dobrze, że mamy. Ale nie zapominajmy, że:
1. szczepienia na HPV to w miarę nowa sprawa
2. szczepionki nie chronią przed wszystkimi onkogonnymi odmianami HPV (dotyczy to także najnowszych szczepionek)
3. niektóre szczepionki (zwłaszcza te starsze) mają nieco wątpliwą skuteczność:

"Nie wiadomo, jak długo poziom przeciwciał utrzymuje się u pacjenta po podaniu szczepionki": źródełko wypowiedzi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczepionka_przeciw_wirusowi_brodawczaka_ludzkiego
  • Odpowiedz
Więc osoby, które wybierają na partnera dziewice / prawiczków lub z prawie "zerowym przebiegiem", są po prostu pragmatyczne, choć oczywiście dzisiaj to jakże mało popularne i traktowane jako przez wielu jako zacofane zachowanie.


@tak-nie-wiem: to ja podam przykład z drugiego bieguna. Żenisz się z pipką, która totalnie nie umie się grzmocić (co jest coraz częstsze wśród młodych, a nawet wśród starszego pokolenia jest problemem). Albo macie totalnie inne libido (u kobiet
  • Odpowiedz
raczej fobie i straszenie prawicy, spokojnie mozna to olac stosujac antykoncepcje.

@Aster1981: Czyli nauka i medycyna są fobiczne i prawicowe? :) Antykoncepcja nie działa, nawet wikipedia - która raczej nie jest medycznym autorytetem - wspomina:

Zapobieganie zakażeniom HPV drogą płciową obejmuje przede wszystkim unikanie współżycia płciowego z partnerami zakażonymi HPV, ponieważ stosowanie prezerwatyw tylko nieznacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zakażenia tym wirusem. za: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirus_brodawczaka_ludzkiego
  • Odpowiedz
konserwatywne dzbanki pociskaja mlodym ludziom kity, ze seks jest zly, niebezpieczny etc.

@Aster1981: idąc tym tokiem, można twoją wypowiedź odwrócić i wyjdzie też prawda, czyli, że niekonserwatywne dzbanki pociskają młodym ludziom kity, że seks nie niesie żadnych konsekwencji i jest niczym picie wody - ot ścierają się ze sobą skrajnie różne poglądy i wartości.

Chyba najgorzej, gdy ktoś nie potrafi uszanować poglądów drugiej strony, czyli np. zachęca (lub zmusza psychicznie) do
  • Odpowiedz