Wpis z mikrobloga

#dentysta #zdrowie #stomatologia #medycyna #lekarz #pytanie Byłam na pełnej higienizacji jamy ustnej dwa tyognie temu u bardzo dobrego dentysty rzekomo. Zapłaciłam majątek. Nie wyczyszczono mi kamienia w całości, poraniono mi dziąsła i mam wrażenie, że kamien większy niż dwa tygodnie temu, ale miedzy zebami. Nawet zolta plama mi wyszla, a nigdy tego nie byl. Do zaleceń się stosowałam. Wtf?
  • 12
  • Odpowiedz
@valse: Wiesz ile już takich przypadków jak Twój tutaj przerabialiśmy? Tak wygląda nowoczesna stomatologia w klinikach. Właściciele kliniki liczą kasę a personel to ludzie od razu po studiach i inni stażyści bo tacy najtańsi + rotacja bo jak ktoś dobry to idzie na swoje a nie tyra na kolejne fury i wczasy właściciela kliniki. Każda klinika i tak ma pacjentów bo raz że u nas dentystów mało a dwa że ladują
  • Odpowiedz
@valse: to wróć i zapytaj o to wszystko. Przy higienizacji dziąsła często są poranione, gdy usuwa się kamień poddziąsłowy. Nie da się twgo uniknąć.
A czy miałaś polerowane zęby po piaskowaniu i skalingu? Czy po skoczonej wizycie czułaś, że zęby są gładkie?
Nitkujesz zęby codziennie wieczorem?
  • Odpowiedz
@Pieniek1991: nie każdy „dobry” lekarz idzie na swoje… więcej znam słabo jakościowych jednostanowiskowych gabinetów, niż placówek 3-5 fotelowych. Najważniejsze to się nie pchać w kliniki, w której pracuje ponad 5 lekarzy, bo tam nie ma już kontroli nad jakością.

Dentyści po studiach w obecnych czasach dużo więcej inwestują w rozwój, niż te stare pryki. Często lekarz z 2-4 letnim doświadczeniem to dużo pewniejsze i aktualniejsze leczenie niż z 15-20 letnim stażem.
  • Odpowiedz
@Raptrax: jemu nie chodzi o fakty, tylko o powtarzanie, że dentyści to złodzieje jeśli chcą leczyć nowoczesnymi metodami, bo jego babka na nfz robi dobrze. Co prawda nie miał zdjęcia rtg od 10 lat, ale wie że jest dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz