Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #dom czy ktoś z was kupował dom z rynku wtórnego i ma jakieś porady na co uważać? Jestem na kupie co nieco widziałem i mam dwa potencjalne które mógłbym kupić. Troche sie cykam bo jak mieszkanie to łatwo sprzedać tak w dom jest trudniej i wiele rzeczy można utopić.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jak5z:
Sprawdzić stan prawny
Sprawdzić dokumentację techniczno budowlaną czy dom stoi legalnie, czy wszystkie jego składowe są legalne.
Jakość dróg dojazdowych do nieruchomości
Ewentualne uciążliwe sąsiedztwo
Technologia w jakie budowany
  • Odpowiedz
@jak5z: dodatkowo
- czy jest bezpośredni dostęp do drogi publicznej, może być służebność "na gębę" i może to być problematyczne.
- sprawdzić instalację wod-kan. Czy jest szambo, kanalizacja, przydomowa oczyszczalnia. Teraz dużo się dzieje w temacie w gminach.
- jeśli jest piwnica i starszy dom to czy czasem nie ma wody xD
  • Odpowiedz
@jak5z: Popros o raport z geoportalu dot. dzialki, albo sam mozesz pobrac jak masz namiar.

Dodatkowo co napisal kolega.

- zagrozenie powodziowe / wysokosc wod gruntowych
- czy metraz dzialki i powierzchni uzytkowej
  • Odpowiedz
@jak5z: Nie ma sprawy. Nie znam Krakowa wiec nic mi to nie mowi, ale to ciekawe, ze jest szambo. Sprawdz pojemnosc tego szamba. Teraz trzeba to reportowac do urzedu gminy i generalnie niby to sprawdzaja. Trzeba tez miec faktury za oczyszczanie itp.

Bierz firme tak jak piszesz i dopytaj co dokladnie sprawdzaja. Papierologia generalnie kosztuje duzo wiecej niz stan techniczny i na papiery sie czeka miesiacami.
  • Odpowiedz
@jak5z: Jeszcze mozesz dopytac w urzedzie o stan zagospodarowania, jak sa obok jakies wolne tereny. Ktos ci moze warsztat za oknem postawic...
  • Odpowiedz
@lami szanmbo ale to #krakow nowa huta ( ͡º ͜ʖ͡º)


@jak5z: to bym jeszcze sprawdził glebę jeśli blisko kombinatu xD nie wiem jaka okolica ale sporo się dzieje w nowej hucie więc sprawdź plan zagospodarowania żeby przypadkiem nie wysrosła Ci sortowania śmieci za płotem. Wiekszość usług uciążliwych kraków chce wrzucić na nową hutę
  • Odpowiedz