Wpis z mikrobloga

Ile trwa to uruchomienie światłowodu od nexery? Kopali jakoś w listopadzie, potem stał taki bus przy każdej skrzynce po nocy z makaronem wyciągnietym i od tmatej pory cisz.

Na stronie status jest "w budowie". Jak już będzie to u kogo polecanie brać? Plus, Orange, T-Mobile?

@Shumitu @hitBucket
#nexera #internet #swiatlowod
  • 10
  • Odpowiedz
@zibizz1: W moim przypadku według UKE mieli 2 lata opóźnienia. Później na ich śmiesznej mapce najpierw było "w budowie", później "prawie gotowe", później cofnęło się znowu do "w budowie", później nasze adresy w ogóle zniknęły z ich mapy, a na koniec zmieniło się od razu na "gotowe".
Cyrk na kółkach ogólnie. My wzięliśmy z plusa (docelowo to jest Netia), ze względu na łatwość wpięcia swojego sprzętu.
  • Odpowiedz
@zibizz1 jak mają status w budowie to pewnie jeszcze z pół roku co najmniej, zakładając że nie będzie problemów.

U mnie kabla pod ziemią nie pociągnęli, więc musieli stawiać słup. Potem się okazało że gdzieś indziej pod droga kabel się #!$%@?ł, ale był zapasowy i "dopóki nie będzie dużego obciążenia to będzie działać", a jak więcej osób weźmie światłowód to będzie awaria.

Pieprzą się długo z firmami podwykonawczymi, każdy robi co
  • Odpowiedz
  • 0
Obecnie mam T-Mobile LTE bez limitu i od ok roku mam taką sytuację że po pociagnieciu 20-30GB zaczyna coś słabo działać, żądania DNS są strasznie wolne i trwaja nawet kilkanascie sekund, reset pomaga ale resetowanie urządzenia co kilkanascie godzin mi się nie usmiecha
  • Odpowiedz
  • 0
@hitBucket na sieci GPON nie ma czegoś takiego że większe obciążenia, chyba, że macie OLTa w terenie i jest jakaś wkładka 10G puszczona, ale to tylko kwestia wymiany wkladki/switcha dosylowego i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister przepustowość to kwestia wymiany wkładek, nikt obecnie się nie bawi w jakieś gówno OLTy i switche, wszystko jest w pytę drogie, ewentualnie na wkładkach się oszczędza, bo je prosto wymienić. OP mówił że mogą być problemy bo gdzieś kabel przecięli, o ile to światłowód, to wyspawanie 1:1 bez dużych strat nie będzie powodować zapychania
  • Odpowiedz