Wpis z mikrobloga

Jutro w trakcie pracy mam egzamin na operatora suwnic i tu prośba do was. Jeżeli mieliście taki kurs w ostatnim czasie, to czy możecie napisać jak on wygląda?

Wiadomo, że w większości przypadków, gdy pracodawca nas wysyła na kurs, to jest to głównie kwestia formalna ;) Jednak w przypadku suwnic, egzamin przeprowadza Urząd Dozoru Technicznego i nie wiem jak to będzie wyglądało. Mówiono nam, że będziemy losować 3 pytania (odpowiadamy ustnie), po czym przechodzimy do części praktycznej. W materiałach szkoleniowych i z innych źródeł natomiast wynika, że odbywa się najpierw część teoretyczna (test pisemny) i po sprawdzeniu ich, osoby które zaliczyły tą część przechodzą do części praktycznej. Jak to jest?

#suwnice #operatorsuwnic #udt #kurs #kursy #pytanie #szkolenia #egzamin #praca
  • 8
  • Odpowiedz
@matrio: poczekaj do jutra to zobaczysz :D skoro pracujesz na suwnicach to chyba nie masz sie o co martwic, powinienes znac sprzet na ktorym pracujesz
  • Odpowiedz
@plazma: Niektóre stanowiska posiadają 'pseudosuwnice', którym do suwnic jednak daleko ;P (pierwotnie były zatwierdzone przez UDT do 30kg, aktualnie do 80kg). Egzamin z tego co wiem, będzie przeprowadzany na suwnicy z prawdziwego zdarzenia, a nie takiej na jakiej pracuję (przyciski góra, dół i wyłącznik awaryjny).
  • Odpowiedz
@plazma: nie wiem czy w przypadku, gdy po szkoleniu nasze wnioski o egzamin trafiają do Warszawy (UDT) i to tam ustalają termin oraz wybierają komisję, która będzie nas egzaminować (w zakładzie pracy na dolnym śląsku) to będzie formalność.

@PoProstuMichal: zdziwiłbyś się, ale naprawdę dużo osób posiada uprawnienia operatora suwnic*, zobacz na przykład suwnicę bramową, natorową, podwieszaną. Dość często spotykane są, a koszt kursu na operatora suwnic wynosi ok. 150zł co
  • Odpowiedz