Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie nie przyjęcia mandatu w MPK Łódź. Kontroler wszedł razem z dziewczyną do tramwaju i ten, kiedy ona kasowała niezwłocznie po wejściu bilet w aplikacji na telefonie, podszedł do niej z kontrolą. Wytłumaczyła mu, że właśnie kasuje bilet i powiedziała, że już wcześniej dostała mandat (wcześniej na tej samej linii), który słusznie przyjęła (bo zapomniała kupić biletu) i pokazała mu mandat. Ten wziął ten mandat, spisał jej numer pesel i wystawił kolejny do podpisu. No to ona mu powiedziała, że mandatu nie przyjmuje, nic nie podpisze i może skierować sprawę do sądu w takim razie. Na co on pogniótł wezwanie i odszedł nic nie mówiąc. Czyli co, mamy teraz czekać na wezwanie czy typ po prostu odpuścił? Bo z takimi ludźmi nie idzie normalnie nigdy porozmawiać.

#lodz #tramwaje #komunikacjamiejska #mpklodz #kiciochpyta #pytanie
  • 19
  • Odpowiedz
  • 4
@Darknov: @mrsopelek nie trzeba, przed wejściem lub niezwłocznie po wejściu do tramwaju tak jak w przypadku biletów papierowych. W ten sposób zmienili ten przepis. Ona ma na bilecie tę samą minutę zakupu co tramwaj ma być na przystanku. Zresztą kanar ma dać czas ludziom na skasowanie biletów czyli jak tramwaj ruszy natomiast on podszedł od razu po zamknięciu drzwi, bo wsiadał za nią.
  • Odpowiedz
@Pedroo: Idź lepiej do mpk bo te mendy kanarskie to wszystko zrobią aby prowizje dostać od mandatu.

Kiedyś na placu niepodległości byłem świadkiem pięknej sceny jak jakiś lokalny sebix po prostu miał wszystko w dupie, wyrwał babce ten bloczek mandatowy i radośnie oddalił się w strone zarzewskiej xd
  • Odpowiedz
@Pedroo: Ale w sumie to nie musisz się sprzedawać, oni tam w systemie chyba mają wszystko to najpierw powiedz że chcesz zapłacić mandat xD Podaj dane (ale bez numeru mandatu) i dopiero jak zapyta który to zacznij się bać.
  • Odpowiedz
  • 1
@epll: no właśnie i tak zamierzam tam iść z dziewczyną. Te pajace jeszcze specjalnie tak robią, że podchodzą do takich osób co kupują bilety w telefonach, bo myślą, że nie wiedzą, że można skasować zaraz po wejściu do tramwaju. Zresztą dziewczyna jest też Wietnamką a to było przy wydziale filologicznym, więc starają się nałapać studenciaków czy zza granicy ludzi.
  • Odpowiedz
  • 1
@Darknov: @mrsopelek z oficjalnej storny mpk łódź: W przypadku biletów kupowanych w aplikacjach na telefon należy kupić i aktywować bilet przed rozpoczęciem podróży, jednak najpóźniej po wejściu do pojazdu. Zatem jak też macie taki kłopot to nie dajcie się tym pajacom kanarskim.
  • Odpowiedz
  • 0
@SharkyShark: znaczy to nie mnie tylko dziewczynę, a spisał tylko pesel z drugiej opłaty dodatkowej (bo dostała jeden wcześniej zasady, który zapłaci), wydrukował nowy, a kiedy ta odmówiła przyjęcia, to kanar ten nowy mandat pogniótł i wyrzucił xD i sobie poszedł nic nie mówiąc

A czemu akurat to zdit i czy tam jest jakiś wydział zajmujący się wezwaniami do uiszczenia opłaty dodatkowej?
  • Odpowiedz
  • 0
@sargento: no dobra, tylko z tego co czytałem nie dostanie świstku do ręki nie znaczy, że uiszczenie opłaty jest niezasadne i trzeba to zrobić. A ona całkowicie odmówiła przyjęcia i nie wiem czy i tak w systemie tego nie mają.
  • Odpowiedz
@Pedroo: Może być nie aktualne bo z MPK to nie mam nic już wspólnego, ale ZDiT nadzoruje MPK, i odwołujesz się do ZDiT. Miałem dwa razy taką sytuację, że raz mnie a raz moją żonę spisał "na gębę", pesel był poprawny ale nie było z jakiego dokumentu to zostało wydane, brak numeru serii. Więc według regulaminu mandat był nie ważny. Oczywiście MPK nie widziało problemu i nawet chcieli abym skan
  • Odpowiedz
Tak sobie myślę, że jeśli w pojeździe jest monitoring to może warto zapamiętać numer boczny i próbować tego samego dnia załatwiać sprawę w MPK powołując się na nagrania?
  • Odpowiedz