Wpis z mikrobloga

#rower #wypadek #odszkodowanie #ubezpieczenia
Jakiś czas temu zostałem poszkodowany w wypadku komunikacyjnym nie z mojej winy. Była policja i karetka. Jechałem rowerem a chłop z samochodu we mnie jechał. Pytanie do eksperta mam jak odzyskać od ubezpieczyciela najsprawiedliwsze odszkodowanie za zniszczony rower? Czy mam go sam naprawić i wysłać faktury z naprawy do firmy ubezpieczeniowej sprawcy? Czy przychodzi jakiś rzeczoznawca i szacuje straty po najniższych kosztach? Jak się odwołać od zaniżonego ewentualnego proponowanego odszkodowania? W rowerze na pierwszy rzut oka widać tylko uszkodzone koło ale jak się bliżej przyjrzeć to ta tylna zębatka jest ruszona i przerzutka jest porysowany tylni widelec i przy uderzeniu i upadku roweru na pedał z lewej skrzywiona trochę przednia zębatka. Trzeba iść samemu do jakiegoś rzeczoznawcy z jakimś certyfikatem? Nie taguje #rowerowyrownik ale zauważyłem że tam najwięcej rowerowych osób siedzi
d601 - #rower #wypadek #odszkodowanie  #ubezpieczenia 
Jakiś czas temu zostałem poszk...

źródło: temp_file5762431329029703125

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@d601: Normalnie przy zgłoszeniu wymień wszystkie uszkodzenia, wraz ze zdjęciami, podaj markę i model roweru i czekaj co wyliczą.

Jeśli nie będzie wystarczyć to napraw na podstawie faktur i wyślij im faktury, to pokryją koszta.
  • Odpowiedz
@d601: zła diagnoza w przypadku tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przedstawie to matematycznie.
Zbiór tagu #rower nazwiemy A
Zbiór tagu rowerowyrownik nazwiemy B
Zbiór B zawiera się w zbiorze A. Zbiór B jest podzbiorem zbioru A
B ⊂ A
Natomiast jeżeli chodzi o twój problem to tak jak pisze @sayanek . Mój znajomy klika lat temu też miał kolizje i zrobił naprawy z
  • Odpowiedz